Hash rate BTC se vrací na ATH – mineři stále akumulují

Share This Post

Jedním z aspektů Bitcoinu, který tento týden skutečně dosahuje historických maxim, je hash rate. Po rychlém, ale přesto dlouhém zotavení z korekce před pěti měsíci síť nyní dosahuje hodnoty z konce dubna až začátkem května.

Podle údajů z monitorovacího zdroje MiningPoolStats, s výjimkou vrcholů a propadů v nezpracovaných údajích, je hash rate kolem 168 exahashů za sekundu (EH/s).

Hash rate BTC
Hash rate BTC. Zdroj: MiningPoolStats

Graf ukazuje rozsah pokroku, odkdy se mineři začali masově přesídlovat pryč z Číny. Hash rate, který popisuje výpočetní výkon těžby, lze jen odhadnout, nikoli přesně měřit.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Přečti si také – Z webu Coinmarketcap unikly údaje o 3 milionech uživatelů

Obtížnost roste, ale mineři BTC vydělávají stále více

Obtížnost je pravděpodobně nejdůležitějším ukazatelem síly Bitcoinu. Ta se opět vrací k historickému maximu. V neděli si připsala dalších 4,7 %, což je také devátý nárůst náročnosti v řadě.

Dalším důležitým faktem je, že mineři vydělávají stále více navzdory klesajícím odměnám. Každé čtyři roky těžaři dostanou o polovinu nižší odměnu, nicméně z dlouhodobého hlediska vydělávají stále více, protože růst ceny BTC je rychlejší než pokles jejich odměny.

Mohlo by tě zajímat – Způsobí pád Evergrande velký výprodej na Bitcoinu a akciích?

Related Posts

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...