Indické úřady zmrazily další kryptofondy kvůli obvinění z praní špinavých peněz

Share This Post

Indické ředitelství pro vymáhání práva (ED) v pátek oznámilo, že zmrazilo finanční účty společnosti Yellow Tune Technologies se sídlem v Bengaluru pro finanční služby, z nichž některé držela kryptoburza Flipvolt, indická pobočka singapurské Vauld.

Tento krok souvisí s probíhajícím vyšetřováním praní špinavých peněz ze strany společností pro okamžité půjčky napojené na Čínu. Je to již podruhé, co tento týden agentura v souvislosti s tímto případem podnikla kroky v kryptosféře. 

Finanční regulační orgán oznámil, že zmrazil bankovní zůstatky Yellow Tune, zůstatky na platebních bránách a zůstatky na kryptoměnové burze Flipvolt v celkové výši 3,7 miliardy rupií nebo 46,4 milionu dolarů poté, co zjistil, že společnost byla skrytou entitou založenou dvěma čínskými státními příslušníky pod pseudonymy. Podle novinových zpráv strávil ED tři dny prohledáváním prostor spojených s Yellow Tunes.

Odhalení ED

ED odhalilo 23 subjektů, které vložily finanční prostředky do peněženek Yellow Tune, které byly dále převedeny ze země. ED ostře kritizoval Flipvoltovu manipulaci s finančními prostředky.

„Laxní normy KYC, volná regulační kontrola umožňující převody do cizích peněženek bez dotazu na důvod/prohlášení/KYC, nezaznamenání transakcí na blockchainech za účelem úspory nákladů atd., zajistily, že Flipvolt není schopen poskytnout chybějící kryptoaktiva a nevyvinula žádné upřímné úsilí, aby tato krypto aktiva vystopovala.“

S odvoláním na indický zákon o prevenci praní špinavých peněz z roku 2002, ED zmrazilo finanční prostředky na účtech Flipvoltu ve výši odpovídající částkám, které převedl z peněženek Yellow Tune do zahraničních peněženek, „dokud kryptoburza neposkytne kompletní finanční stopu“. ED nazval tyto fondy „nic než výnosy z trestné činnosti pocházející z predátorských úvěrových praktik“.

Vauld v nesnázích

Singapurská burza v červnu snížila počet zaměstnanců o 30 % a začátkem července zastavila výběry ze svých účtů. Později téhož měsíce požádala o ochranu u svých věřitelů v Singapuru. Bylo jí uděleno tříměsíční moratorium, které je podobné bankrotu podle kapitoly 11 USA.

Další zásahy ED

Začátkem tohoto týdne bylo oznámeno, že ED zmrazil účty s 8,1 miliony dolarů z prostředků kryptoburzy WazirX a prošetřoval nejméně devět dalších burz s vazbami na společnosti poskytující okamžité půjčky podporované Čínou. ED ve svém posledním komuniké uvedlo, že vyšetřování tohoto případu pokračuje.

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...