Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Share This Post

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu v blockchainovém průmyslu během čtvrtého čtvrtletí roku 2022. Ve druhé polovině roku 2022 došlo k dramatickému poklesu přílivu kapitálu ve všech pěti hlavních sektorech blockchainového průmyslu: decentralizované finance (DeFi), centralizované finance (CeFi), nezaměnitelné tokeny (NFT), infrastruktura a Web3.

 První polovina roku 2022 přinesla investice v hodnotě necelých 30 miliard dolarů, zatímco druhá polovina zaznamenala pouze 7,3 miliardy dolarů – což je dramatický propad.

Jak se kryptoprůmysl přesouvá do roku 2023, Cointelegraph Research se podíval na data ze své databáze rizikového kapitálu, která obsahuje komplexní podrobnosti o obchodech, fúzích a akvizicích, investorech, krypto společnostech, fondech a dalších. Pomocí této databáze Cointelegraph Research zpracovává čísla, aby našel nejdůležitější trendy v oboru. Jeho nejnovější zpráva zkoumá 4. čtvrtletí 2022 a jak to souvisí s širším obrazem let 2018 až 2022.

Od dubna 2022 investice klesaly

Po dopadu kolapsu Terra v první části roku 2022 se zdá, že blockchainový průmysl nedokázal přilákat rizikový kapitál zpět do tohoto odvětví, jak tomu bylo v roce 2021 a na začátku roku 2022. V roce 2021 bylo investováno 30,5 miliardy dolarů, a rok 2022 se zdvojnásobil – až do dubna 2022, kdy vše začalo upadat. V září došlo ke krátkému oživení kapitálových investic, které se však na konci roku neudrželo, přičemž poslední tři měsíce zůstaly investice pod 1 miliardou dolarů.

Počet obchodů také výrazně klesl, až na pouhých 182 ve 4. čtvrtletí. Zatímco v předchozích měsících byly velké obchody, které vždy přesáhly hranici 100 milionů dolarů, ve 4. čtvrtletí jich bylo nad 100 milionů pouze pět. Těchto 182 obchodů zůstalo v sektoru Web3 – který zahrnuje podkategorie jako metaverse, GameFi, identifikace a řadu dalších – dále v infrastruktuře a DeFi. NFT a CeFi byly z hlediska počtu obchodů nejméně oblíbené, ale pouhý pohled na tato čísla může být zavádějící.

Nejaktivnější a nejméně aktivní sektory jsou spojeny s investicemi

Web3 byl nejoblíbenějším sektorem blockchainu pro investice s 616 individuálními dohodami, zatímco CeFi byl nejméně populární s 201 dohodami. Přesto oba sektory přinesly v roce 2022 celkem 9,2 miliardy dolarů. Průměrná transakce pro Web3 byla 15,4 miliardy dolarů, v porovnání s průměrem CeFi 46,6 milionů dolarů. Blockchainové a krypto projekty, které v budoucnu hledají VC nebo investiční financování, mohou chtít věnovat pozornost tomu, do kterého sektoru spadají, aby se mohly lépe připravit.

Related Posts

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...

Kupci bitcoinů nedávají medvědům žádný manévrovací prostor

Informace z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly na...

Cena XRP vstupuje do fáze prolomení býčí vlajky

Takzvaný vzor býčí vlajky se vyvíjí, když se cena konsoliduje v...

Trh sa pripravuje na skutočnú bitcoinovú rally poháňanú ETF

Cena bitcoinu, najväčšej svetovej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, začala...

Kupující tlačí cenu BTC nad 38 000 USD

Bitcoin krátce vystoupil nad hranici 38 000 dolarů, když...