Bývalá Sberbank integruje Metamask do svojej blockchainovej platformy

Share This Post

Najväčšia ruská banka Sber, predtým známa ako Sberbank, pokračuje vo vývoji svojej blockchainovej platformy a integruje ju s blockchainom Ethereum.

Sberbank vstupuje do oblasti DeFi a Web3

Dňa 30. novembra Sber oficiálne oznámila nové možnosti svojej vlastnej blockchainovej platformy, vrátane kompatibility so šikovnými kontraktmi a aplikáciami v sieti Ethereum. To by (podľa slov banky) umožnilo vývojárom presúvať múdre kontrakty a celé projekty medzi blockchainom spoločnosti Sber a verejnou blockchainovou sieťou.

To Sberu tiež prináša integráciu s hlavnou softvérovou kryptomenovou peňaženkou MetaMask. Tá sa používa na interakciu s blockchainom Ethereum. Integrácia umožňuje používateľom vykonávať operácie s tokenmi a šikovnými kontraktmi umiestnenými na blockchainovej platforme spoločnosti Sber. Vedúci blockchainového laboratória Alexander Nam k tomu poznamenal:

Sber Blockchain Lab úzko spolupracuje s externými vývojármi a partnerskými spoločnosťami a som veľmi rád, že naša komunita bude môcť prevádzkovať aplikácie DeFi na infraštruktúre Zberu.

Poznamenal tiež, že novo integrované funkcie pomôžu spoločnosti Sber zjednotiť vývojárov, korporácie a finančné inštitúcie. Ďalej pomôžu preskúmať praktické obchodné aplikácie blockchainu, Web3 a decentralizovaných financií.

Bývalá Sberbank v posledných rokoch aktívne vyvíjala blockchainové produkty a na začiatku roku 2021 podala u ruskej banky žiadosť o spustenie blockchainovej platformy pre svoj  stablecoin „Sbercoin“. Potom, čo na jar 2022 získala súhlas centrálnej banky, Sber nakoniec v júni oznámila svoj prvý obchod s digitálnou menou. Pre úplnosť dodávam, že majoritným akcionárom spoločnosti Sber je ruská vláda, ktorá drží 50 % + 1 akciu.

Oznámenie spoločnosti Sber prišlo krátko po tom, čo ruský prezident Vladimír Putin vyzval na vytvorenie otvorenej vysporiadacej siete založenej na blockchaine. Kritizoval monopol v globálnych finančných platobných systémoch a vyjadril presvedčenie, že technológia založená na digitálnych menách povedie k nezávislosti na bankách. Na druhej strane treba povedať, že Putinova vláda nedovoľuje svojim občanom používať kryptomeny ako platidlo. Navyše vydala plošný zákaz platieb za pomoci Bitcoinu (BTC).

Záver

Koncom novembra ruskí zákonodarcovia tiež diskutovali o možných právnych zmenách z dôvodu možného spustenia národnej kryptomenovej burzy. Túto snahu údajne podporuje ako ministerstvo financií, tak aj Ruská centrálna banka. O týchto inštitúciách je totiž známe, že majú veľké nezhody, pokiaľ ide o reguláciu miestneho trhu s kryptomenami.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....