Nový stablecoin od vývojárov Cardana na obzore – ADA za dolár?

Share This Post

Ekosystém Cardano by mohol mať svoj prvý stablecoin plne podporovaný fiat menou a vyhovujúci regulačným predpisom. To všetko ešte pred koncom prvého štvrťroka 2023.

Podľa spoločnosti Emurgo, oficiálne komerčné odnože blockchainu Cardano, sa stablecoin bude volať USDA a bude nadviazaný v pomere 1:1 na americký dolár.

Cardano stablecoin na obzore

Výkonný riaditeľ spoločnosti Emurgo pre fintech oblasť Vineeth Bhuvanagiri k tomu uviedol:

Zavedenie stablecoinu plne krytého fiatom a vyhovujúceho regulačným predpisom je ďalším krokom v realizácii budúcnosti našej komunity.

Stablecoiny sú špeciálnou triedou tokenov, ktoré sú zaistené aktívom, ktoré ponúka cenovú stabilitu nefixovaným kryptomenám, ako je Bitcoin (BTC). USDA je súčasťou širšieho plánu spoločnosti Emurgo na rozšírenie prípadov použitia Cardano, vrátane služieb požičiavania a vypožičiavania, platieb kryptomenovou kartou a vybudovania mostov medzi tradičnými trhmi a decentralizovanými aplikáciami (dApps). 

V zverejnenej správe sa uvádza, že po spustení USDA „budú môcť používatelia tokenizovať svoje USD na USDA prostredníctvom kreditných/debetných kariet, bankovým prevodom alebo konverziou ADA.“ Emurgo tiež plánuje po spustení umožniť konverziu ďalších stablecoinov, ako sú USDC a USDT, do USDA „s dlhodobými plánmi umožniť konverziu a swapy kryptomien, ako sú bitcoin, ether a ďalšie kryptomeny“.

Mohlo by vás tiež zaujímať: R. Kiyosaki varuje před potravinovou krizí, říká, že je čas investovat do „tuňákových konzerv“, protože nemůžete jíst bitcoiny ani zlato

Spoločnosť Emurgo nedávno uzavrela partnerstvo s zatiaľ nezverejnenou americkou regulovanou finančnou firmou. Tá by mala slúžiť ako bankový partner pre vydávanie USDA a zabezpečenie súladu stablecoinu s právnymi predpismi.

Aj keď tím Cardano pracuje (v spolupráci so sieťou COTI) na algoritmickom stablecoine nazvanom „Djed“, plány na vytvorenie stablecoinu krytého americkým dolárom boli vždy v hre. Minulý mesiac sa na stránkach Emurgo objavil blogový príspevok, v ktorom vysvetľujú, prečo by blockchain Cardano mohol potrebovať stablecoin krytý dolárom.

Napriek viac ako 3,9 milióna peňaženiek ADA, ktoré signalizujú globálny dosah Cardana, volatilita ceny ADA obmedzuje používateľov v plnom využití výhod bez povolenia a globálnej povahy Cardana. Napríklad v tom, že nemôžu používať kryptoaktívum ako uchovateľ hodnoty alebo prostriedok smeny.

Dôvod k rastu tokenu ADA?

Spoločnosť si od svojho kroku sľubuje, že vybudovanie stablecoinu krytého dolárovými rezervami pomôže vybudovať dôveru investorov v Cardano a umožní stabilné finančné ponuky pre držiteľov ADA. Navyše stablecoin krytý dolárom pomôže znížiť neistotu okolo algoritmických stablecoinov, najmä po májovom kolapse TerraUSD. 

Okrem toho, že USDA pomôže posilniť decentralizovaný finančný ekosystém Cardano (DeFi), by to tiež mohlo pomôcť zvýšiť cenu ADA na toľko vytúženú hranicu 1 dolára. Tá sa v súčasnej dobe pohybuje viac ako 89 % od svojho historického maxima.

Záver

Rôznych stablecoinov je v kryptomenovom svete celý rad. Najväčší trhový podiel má bezpochyby Tether (USDT), nasleduje USD Coin (USDC) a na treťom mieste potom stablecoin obľúbenej kryptomenovej burzy Binance (BUSD). Cardano má však veľmi značnú základňu fanúšikov a som presvedčený, že si USDA svojich priaznivcov a používateľov nájde. Tak snáď aj tá cena ADA tokenu by sa zase mohla vydať na sever.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: zycrypto.com

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...