Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Share This Post

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své prostředky zpět z nyní zkrachovalé kryptoburzy FTX, insolvenční právníci varují, že to může trvat „dekády“.

Kryptoburza spolu se 130 přidruženými společnostmi požádala 11. listopadu o ochranu před bankrotem podle kapitoly 11 ve Spojených státech.

Insolvenční právník Stephen Earel, partner společnosti Co Cordis v Austrálii, řekl, že to bude „obrovské cvičení“ v procesu likvidace, aby se „realizovala“ kryptoaktiva a pak se zjistilo, jak prostředky rozdělit, přičemž tento proces může trvat roky, pokud ne „desetiletí“.

Je to kvůli složitosti, která přichází s přeshraničními insolvenčními problémy a konkurenčními jurisdikcemi, řekl.

Earel bohužel také uvedl, že uživatelé FTX stojí ve frontě se všemi ostatními, včetně dalších věřitelů, investorů a dárců rizikového kapitálu.

Je možné, že na věřitele peníze nezbydou

Simon Dixon, zakladatel globální investiční platformy BnkToTheFuture, který byl aktivním hlasem v konkurzním řízení Celsius, poznamenal, že kdokoli, kdo drží finanční prostředky na FTX, se stane věřitelem, přičemž bude zřízen věřitelský výbor, který bude zastupovat jeho zájmy.

Uvedl, že zbývající majetek bude nakonec k dispozici věřitelům v závislosti na tom, co zůstane po nákladech na konkurz.

Podle generálního ředitele Binance Australia by tyto náklady mohly být vysoké vzhledem k času potřebnému k vymáhání finančních prostředků, přičemž poznamenává, že to znamená více právních a administrativních poplatků, které zatěžují výnosy zákazníků.

Heaver řekl, že pouze „když“ se FTX přesune do konkurzního řízení podle kapitoly 11, na práva věřitelů bude dohlížet právní systém se zapojením soudů a konkurzních správců.

Heaver radí lidem se značnými ztrátami v důsledku kolapsu FTX, aby získali právní radu a spojili se s „ostatními poškozenými stranami“.

Nedávný kolaps FTX měl významné důsledky pro investory po celém světě. Nedávno bylo odhaleno, že zkrachovalá burza kryptoměn může mít „více než 1 milion věřitelů“. Podle článku agentury Reuters zveřejněného 20. listopadu dluží zkrachovalá kryptoměnová burza svým 50 největším věřitelům „téměř 3,1 miliardy dolarů“.

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Nový stablecoin od vývojárov Cardana na obzore – ADA za dolár?

Ekosystém Cardano by mohol mať svoj prvý stablecoin plne...