Cardano ako najrozvíjanejšie kryptoaktívum

Share This Post

Skvelá správa pre všetkých fanúšikov projektu Cardano! Podľa údajov spoločnosti Santiment sa totiž práve Cardano stalo blockchainovou sieťou s najsilnejšou vývojovou aktivitou za posledných 30 dní.

Podľa údajov analytickej on-chain platformy zaznamenal GitHub repozitár kódu blockchainu Cardano, po odfiltrovaní rutinných aktualizácií, o 18 % väčšiu aktivitu vývojárov než akýkoľvek iný blockchain. Za posledných 30 dní sa objavilo viac ako 500 tisíc významných vývojárskych aktualizácií. Spoločnosť Santiment k tomu uviedla:

Cardano má vo vývojovej aktivite náskok nad všetkými ostatnými kryptoaktívami. Naše údaje zo sledovania GitHubu filtrujú rutinné aktualizácie, ako sú aktualizácie zo Slacku.

Na druhom mieste s viac ako 486 tisíc aktualizáciami svojho repozitára sa umiestnil projekt Polkadot. Ďalšie poradie prvej desiatky (podľa aktivity vývojárov na GitHube) doplnili projekty Kasuma, Cosmos, Ethereum, Internet Computer, Status, Decentraland, Filecoin a Vega Protocol.

Ide tak o zmenu oproti údajom o vývojovej aktivite za september a október, kedy najvyššiu úroveň vývojárskej aktivity zaznamenal kombinovaný repozitár Polkadot/Kasuma.

Dočkáme sa konečne rastu ceny ADA?

Dominancia blockchainu Cardano v tejto metrike prichádza po tom, čo bolo v jeho ekosystéme oznámených niekoľko nových projektov. Počas novembra odhalila technologická spoločnosť Input Output Global (IOG), ktorá sa zaoberá výskumom a vývojom jadra Cardano, plány na zavedenie nového vedľajšieho reťazca zameraného na ochranu dát s názvom Midnight a tokenom s názvom DUST.

IOG tiež oznámila open-source sadu vývojárskych nástrojov Hydra for Payments. Ide o nástroje, ktoré by mali zjednodušiť a predstaviť nové prípady použitia na riešenie škálovania na 2. vrstve protokolu Hydra Head.

Hydra for Payments umožní vývojárom nasadiť Hydra Heads na implementáciu prípadov použitia pre ich decentralizované aplikácie. A to vrátane prevodov medzi bankami, služieb API typu pay-per-use, aukcií NFT a mikroplatieb.

Ani projekty postavené na platforme Cardano nezostali stranou záujmu. Spoločnosť COTI oznámila, že prvý formálne overený, algoritmický stablecoin Djed bude uvedený na trh v januári 2023.

Čo sa týka negatívnych stránok, ekosystém zaznamenal aj dva výrazné neúspechy. Jedná sa o stablecoinový projekt Ardana a projekt Orbis (riešenie 2. vrstvy využívajúce technológiu zkSNARK roll-up). Oba tieto projekty oznámili, že zastavujú vývoj kvôli problémom s financovaním.  

Napriek prevažne býčiemu vývoju ekosystému sa ani ADA, natívnemu token blockchainu Cardano, nevyhla značná volatilita. V čase písania tohto článku sa ADA obchoduje za 0,32 USD, čo predstavuje nárast o necelé 3 % za posledných 7 dní. Za posledný jeden mesiac sa toto kryptoaktívum prepadlo o zhruba 19 % a od začiatku roka (YTD) už o 75,8 %.

Záver

Cardano patrí medzi projekty, ktorým v dlhodobom horizonte verím. Je veľmi pozitívne, že napriek vláde medveďa tím nezaspáva a usilovne pracuje na ďalších vylepšeniach. Osobne považujem kryptomenový trh za cyklický a verím, že v bull rune bude z tohto poctivého prístupu Cardano veľmi profitovať…

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: zycrypto.com

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...