Top 5 článkov za posledný týždeň + Elon Musk tvrdí, že SBF daroval demokratom viac ako 1 miliardu dolárov

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber top 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Vladimír Putin vyzýva na vytvorenie medzinárodného platobného systému na blockchaine

Ruský prezident Vladimír Putin 24. novembra v prejave na medzinárodnej konferencii AI Journey v Moskve skritizoval monopol v globálnych finančných platobných systémoch a vyzval na vytvorenie nezávislej zúčtovacej siete založenej na blockchaine. Putin tiež poznamenal, že globálne platby a štáty sú v dôsledku napätých vzťahov medzi Ruskom a Západom po invázii na Ukrajinu ohrozené. Sankcie, uvalené západnými krajinami, potom označil za „nelegitímne obmedzenie“.

Nassim Taleb, autor knihy Čierna labuť, označil kryptoburzu Coinbase za bezcennú

Nassim Taleb, autor bestselleru Čierna labuť, sa domnieva, že Coinbase, najväčšia kryptomenová burza v USA, je „bezcenná“. V jednom zo svojich posledných tweetov Taleb uviedol, že Coinbase má záporné cash flow. To inými slovami znamená, že z burzy viac peňazí odteká, ako priteká. Podľa Taleba tak má pred sebou „krušnú“ budúcnosť, a to aj v prípade, keby sa kryptomenovému priemyslu nejako podarilo zotaviť. Na druhú stranu treba dodať, že Taleb poznamenal, že neverí, že Coinbase bude čeliť rovnakým problémom ako FTX, kedysi tretia najväčšia kryptomenová burza na svete, ktorá nakoniec skrachovala.

Po kryptoburze FTX vyhlasuje bankrot BlockFi

Necelé tri týždne po krachu kryptomenovej burzy FTX sa ďalšia kryptoplatforma dostala do problémov. Platforma BlockFi podľa posledných správ podala žiadosť o ochranu pred bankrotom podľa kapitoly 11 na konkurznom súde v Spojených štátoch amerických. Spoločnosť BlockFi vo svojom podaní uviedla, že v súčasnosti má viac ako 100 000 veriteľov. Záväzky dosahujú medzi 1 až 10 miliardami dolárov. Kryptomenová spoločnosť tiež uvádza nesplatenú pôžičku vo výške 275 miliónov amerických dolárov FTX US.

Solana (SOL) za 670 000 000 je teraz v rukách likvidátorov bankrotujúcich Alameda Research

Solana Compass odhaľuje to, čo už všetci používatelia solany tušili. Veľké množstvo altcoinu vlastnila krachujúca Alameda. Teraz poznáme aj konkrétne množstvo a ďalšie dôležité informácie. Platforma zameraná na sledovanie kľúčových metrík blockchainu solana hovorí, že mince v hodnote stoviek miliónov dolárov sú teraz v rukách likvidátorov spoločnosti Alameda Research. Menovite sa jedná o 48 636 772 SOL v aktuálnej hodnote cez 670 miliónov dolárov. Tieto mince sú teraz súčasťou konkurzného konania podľa kapitoly 11 a pravdepodobne zostanú zmrazené, pokiaľ nebude dokončený proces likvidácie. Alameda patrila k spoločnostiam, ktoré boli súčasťou impéria Bankman-Frieda. Teraz je spoločne s FTX objektom vyšetrovania vo viacerých jurisdikciách po celom svete.

Nový algoritmický stablecoin Cardana vyvoláva obavy komunity

Cardano plánuje v roku 2023 vydanie svojho algoritmického stablecoinu. Rôzni členovia komunity však vyjadrili svoje obavy a porovnali projekt s TerraUSD (UST), ktorý v roku 2022 spôsobil veľké straty v kryptopriestore. Podľa vývojárov bude stablecoinový projekt Djed naviazaný na americký dolár a podporený tokenom ADA. Okrem toho bude ako rezervnú mincu používať ďalší token. V projekte bolo zdôraznené, že v reťazci bude viditeľný dôkaz o rezervách.

Bonusová správa

Elon Musk tvrdí, že SBF daroval demokratom viac ako 1 miliardu dolárov

V nedávnej diskusii na Twitteri Will Manidis, šéf zdravotníckej platformy AI Science, označil dary SBF politikom za „jeden z obchodov s najvyššou návratnosťou investícií všetkých čias vôbec“, pretože mu to umožnilo neísť do väzenia za krádež viac ako 10 miliárd dolárov.

Na to zareagoval aj najbohatší muž planéty Elon Musk. Ten tvrdí, že bývalý generálny riaditeľ skrachovanej krypto burzy FTX Sam Bankman-Fried daroval Demokratickej strane viac ako miliardu dolárov.

Je známe, že SBF venoval 5,2 milióna dolárov na prezidentskú kampaň Joea Bidena v roku 2020 a zároveň venoval 10 miliónov dolárov na podporu Carricka Flynna – kandidáta Demokratickej strany na kreslo v Kongrese v Oregane, ktorý vo voľbách však zvíťaziť nedokázal. Podľa dostupných údajov bol SBF vo volebnom cykle 2021 – 2022 druhým najväčším darcom Demokratickej strany po miliardárovi Georgeovi Sorosovi. Podľa dotupných údajov Opensecrets daroval demokratom 39 884 256 dolárov.

Niektorí v kryptokomunite kritizovali Muska za jeho špekulácie, ktoré údajne nemajú žiadny dôkaz. Jeden z používateľov to okomentoval slovami, že Muskovo vyhlásenie je neuveriteľne zodpovedné.

V skutočnosti sa SBF hrdo chváli svojimi darmi Demokratickej strane. Nedávno však vyšlo najavo, že rovnakú sumu venoval aj Republikánskej strane. [1]

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....