Sam Bankman-Fried popiera v súvislosti s FTX akékoľvek pochybenie

Share This Post

Po krachu kryptoburzy FTX poskytol bývalý generálny riaditeľ Sam Bankman-Fried (SBF) prvý rozhovor, v ktorom popiera akékoľvek pochybenie. 

V rozhovore s youtuberkou Tiffany Fong sa SBF konečne vyjadril ku krachu kryptomenovej burzy FTX. Sam Bankman-Fried sa hlavne ohradil proti verejným tvrdeniam, že mal akési zadné dvierka do FTX, kde mohol manipulovať s účtami. 

Zároveň SBF uznal, že sa v manipulácii so súvahou spoločnosti Alameda mýlil, a poznamenal, že išlo o „zle označenú účtovnú záležitosť“. 

Rozhodne som nemal vybudované nejaké zadné dvierka v tomto systéme. Sotva som ten systém dokázal používať. (…) Poznal som tento systém z hľadiska používateľského rozhrania. (…) Pri zostatkoch Alameda na FTX som sa mýlil o pomerne veľké číslo a to kvôli veľmi zle označenej účtovnej veci.

SBF o príčinách kolapsu

Zaujímavé je, že SBF tvrdil, že kolaps FTX nebol spôsobený údajným nedostatkom likvidity, ale tým, čo označil za „masívnu koreláciu vecí počas pohybov na voľnom trhu“.

Likvidita nebola tým, čo spôsobilo tento krach. To, čo spôsobilo ten krach, bolo niečo iné. Je to veľmi trápne, že som to podcenil. Bola to masívna korelácia vecí počas pohybov na voľnom trhu, najmä keď sú vyvolané peerom nad samotnou pozíciou, a masívna veľkosť týchto pohybov.

Sam Bankman-Fried a boj s právnikmi

Bankman-Fried v rozhovore ďalej uviedol, že jeho právnici boli proti tomu, aby za kolaps prevzal plnú zodpovednosť. Povedal, že právnici nesúhlasili s prístupom zverejňovania príspevkov. Stojí za pripomenutie, že SBF po kolapse neustále zverejňoval príspevky na  Twitteri, aby zákazníkov informoval o vývoji situácie. 

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako chrániť svoje kryptomeny pri zvýšenom riziku centralizovaných búrz?

Treba dodať, že po krachu FTX sa regulačné orgány dožadujú ochrany spotrebiteľov a Sam Bankman-Fried čelí nemalému riadku právnych problémov. 

Zakladateľ FTX a promotéri burzy boli zažalovaní v rámci hromadnej žaloby v súhrnnej výške 11 miliárd dolárov. Podľa žaloby podanej na floridskom súde je FTX obvinená z porušenia povinností pri výnosových krypto účtoch spojených s burzou.

Navyše sa stále častejšie objavujú výzvy na to, aby bol Bankman-Fried vydaný do Spojených štátov a čelil obvineniu kvôli úlohe, ktorú v tomto krachu FTX zohral. Investori a zákazníci, ktorí burzu využívali, navyše už netrpezlivo čakajú na možný ďalší postup ohľadom prípadných šancí na odškodnenie.

Záver

Som asi stále príliš naivný, ale priznávam, že som od SBF čakal nejakú vyššiu formu sebareflexie. Jedno je podľa mňa asi už teraz jasné, tento krach povedie k nastaveniu väčších pravidiel a regulácií.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...