Sam Bankman-Fried popiera v súvislosti s FTX akékoľvek pochybenie

Share This Post

Po krachu kryptoburzy FTX poskytol bývalý generálny riaditeľ Sam Bankman-Fried (SBF) prvý rozhovor, v ktorom popiera akékoľvek pochybenie. 

V rozhovore s youtuberkou Tiffany Fong sa SBF konečne vyjadril ku krachu kryptomenovej burzy FTX. Sam Bankman-Fried sa hlavne ohradil proti verejným tvrdeniam, že mal akési zadné dvierka do FTX, kde mohol manipulovať s účtami. 

Zároveň SBF uznal, že sa v manipulácii so súvahou spoločnosti Alameda mýlil, a poznamenal, že išlo o „zle označenú účtovnú záležitosť“. 

Rozhodne som nemal vybudované nejaké zadné dvierka v tomto systéme. Sotva som ten systém dokázal používať. (…) Poznal som tento systém z hľadiska používateľského rozhrania. (…) Pri zostatkoch Alameda na FTX som sa mýlil o pomerne veľké číslo a to kvôli veľmi zle označenej účtovnej veci.

SBF o príčinách kolapsu

Zaujímavé je, že SBF tvrdil, že kolaps FTX nebol spôsobený údajným nedostatkom likvidity, ale tým, čo označil za „masívnu koreláciu vecí počas pohybov na voľnom trhu“.

Likvidita nebola tým, čo spôsobilo tento krach. To, čo spôsobilo ten krach, bolo niečo iné. Je to veľmi trápne, že som to podcenil. Bola to masívna korelácia vecí počas pohybov na voľnom trhu, najmä keď sú vyvolané peerom nad samotnou pozíciou, a masívna veľkosť týchto pohybov.

Sam Bankman-Fried a boj s právnikmi

Bankman-Fried v rozhovore ďalej uviedol, že jeho právnici boli proti tomu, aby za kolaps prevzal plnú zodpovednosť. Povedal, že právnici nesúhlasili s prístupom zverejňovania príspevkov. Stojí za pripomenutie, že SBF po kolapse neustále zverejňoval príspevky na  Twitteri, aby zákazníkov informoval o vývoji situácie. 

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako chrániť svoje kryptomeny pri zvýšenom riziku centralizovaných búrz?

Treba dodať, že po krachu FTX sa regulačné orgány dožadujú ochrany spotrebiteľov a Sam Bankman-Fried čelí nemalému riadku právnych problémov. 

Zakladateľ FTX a promotéri burzy boli zažalovaní v rámci hromadnej žaloby v súhrnnej výške 11 miliárd dolárov. Podľa žaloby podanej na floridskom súde je FTX obvinená z porušenia povinností pri výnosových krypto účtoch spojených s burzou.

Navyše sa stále častejšie objavujú výzvy na to, aby bol Bankman-Fried vydaný do Spojených štátov a čelil obvineniu kvôli úlohe, ktorú v tomto krachu FTX zohral. Investori a zákazníci, ktorí burzu využívali, navyše už netrpezlivo čakajú na možný ďalší postup ohľadom prípadných šancí na odškodnenie.

Záver

Som asi stále príliš naivný, ale priznávam, že som od SBF čakal nejakú vyššiu formu sebareflexie. Jedno je podľa mňa asi už teraz jasné, tento krach povedie k nastaveniu väčších pravidiel a regulácií.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....