Spojené kráľovstvo chce regulovať kryptomenový priemysel

Share This Post

Podľa poslednej správy zo Spojeného kráľovstva hlasovali miestni zákonodarcovia o pridaní kryptomien do rozsahu činností, ktoré majú byť regulované prostredníctvom nového zákona o finančných službách a trhoch. Spojené kráľovstvo sa tak zameriava na reguláciu kryptomenového priemyslu.

Regulácia kryptomien a Spojené kráľovstvo

Britskí zákonodarcovia tento týždeň hlasovali o poznaní kryptomien ako regulovaných finančných nástrojov a produktov. Dolná komora parlamentu alebo Dolná snemovňa už v minulosti predložila prejednávaný zákon o finančných službách a trhoch.

Návrh zákona okrem iného obsahuje rozšírenie existujúcich regulácií. Nový regulačný návrh zákona komentoval britský politik, finančný tajomník ministerstva financií a člen Konzervatívnej strany Andrew Griffith.

Podstatou zákona je zaobchádzať s nimi (kryptomeny) ako s inými formami finančných aktív a neuprednostňovať ich, ale tiež ich prvýkrát začleniť do pôsobnosti regulácie. Ministerstvo financií bude konzultovať svoj prístup s priemyslom a zúčastnenými stranami predtým, než použije právomoci, aby zabezpečilo, že rámec bude odrážať jedinečné výhody a riziká, ktoré kryptoaktíva predstavujú.

Andrew Griffith tiež vyhlásil, že navrhovaný zákon má za cieľ zabezpečiť, že štátna pokladnica krajiny bude pripravená tak, aby rýchlo reagovala na najrôznejší vývoj v odvetví kryptomien. Krajina tak podľa jeho slov má poskytovať regulácie takým spôsobom, ktorý je v súlade s prístupom krajiny k regulácii finančného sektora.

Než bude zákon prijatý, ešte nejakú chvíľu to potrvá. Návrh zákona o finančných službách a trhoch musí ešte prejsť Snemovňou lordov, hornou komorou parlamentu a potom bude odoslaný na schválenie kráľovi Karlovi III.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 20 848 USD podľa KMC.

Na celú správu portálu Businessinsider sa môžete pozrieť pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

Related Posts

Axie Infinity pumpuje 24 % za 24 hodin

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami po týdnech nejistoty po...

Cardano ako najrozvíjanejšie kryptoaktívum

Skvelá správa pre všetkých fanúšikov projektu Cardano! Podľa údajov...

Bývalá Sberbank integruje Metamask do svojej blockchainovej platformy

Najväčšia ruská banka Sber, predtým známa ako Sberbank, pokračuje...

Bitcoin je na „ceste k bezvýznamnosti“, varuje Európska centrálna banka

Predstavitelia Európskej centrálnej banky (ECB) sa rozhodne postavili proti...

Sam Bankman-Fried popiera v súvislosti s FTX akékoľvek pochybenie

Po krachu kryptoburzy FTX poskytol bývalý generálny riaditeľ Sam...