Vitalik Buterin o Muskovom chaotickom prevzatí Twitteru

Share This Post

Medzi poslednými sa k Muskovej chaotickej akvizícii spoločnosti Twitter vyjadril aj tvorca Etherea Vitalik Buterin.

Je to už zhruba týždeň, čo americký miliardár Elon Musk prevzal vlastníctvo a kontrolu nad internetovou spoločnosťou Twitter Inc. Ako to v jeho poňatí býva, nestrácal čas a prvé zemetrasenie bolo na svete. Následné kataklyzmatické prepúšťanie mnohé zaskočilo.

Napríklad spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin verí, že šéf Tesly môže Twitter urobiť „naozaj skvelým“, alebo naopak „naozaj hrozným“. Druhý scenár by podľa jeho slov otvoril nové „príležitosti pre ďalších ľudí, aby urobili niečo skvelé“. Samozrejme je v hre aj variant, že Twitter môže pod Muskovým vedením skončiť niekde uprostred týchto dvoch extrémnych scenárov.

Vitalik Buterin o prevzatí Twitteru Elonom Muskom

Excentrický miliardár Elon Musk minulý štvrtok konečne prevzal kontrolu nad Twitterom, čím ukončil mesiace špekulácií. Vo svojom prvom kroku v úlohe šéfa jednej z najpopulárnejších sociálnych sietí na svete Musk ukončil pracovný pomer s výkonným riaditeľom Twitteru Paragom Agrawalom, finančným riaditeľom Nedom Segalom a tiež s vedúcou pre právne záležitosti a politiku Vijayou Gadde. Nechal tiež rozpustiť deväťčlennú správnu radu Twitteru a stal sa tak jediným riaditeľom firmy. Naznačil aj ďalšie chystané zmeny.

Pri okomentovaní najväčšieho prevzatia v technologickom svete sa Vitalik Buterin na singapurskom Fintech festivale nechal počuť, že:

Elon je herec s veľmi vysokou variabilitou… verím, že v nasledujúcich piatich až desiatich rokoch bude existovať lepšia platforma pre sociálne médiá.

Či to bude samotný Twitter, alebo sa dočkáme nejakej jeho alternatívy, je podľa jeho slov vo hviezdach. Je možné, že by sme sa mohli dočkať oboch.

Kritika reforiem

Potom, čo svojimi prvými krokmi vyvolal rozruch, Musk oznámil, že overeným používateľom Twitteru (to sú tí, pri ich mene sa objavuje modrá ikona označujúca overený profil) bude čoskoro účtovaný poplatok.

Navrhol, aby sa Twitter Blue, voliteľné predplatné mikroblogovacie platformy vo výške 4,99 dolára mesačne, ktoré ponúka exkluzívny prístup k prémiovým funkciám, zmenilo na predplatné vo výške 20 dolárov mesačne. Všeobecne sa očakáva, že sa tento systém stane novým spôsobom overovania používateľov a boja proti botom a spamerom, ktorí na sieti pôsobia v masívnych počtoch.

Musk potom znížil cenu na 8 dolárov mesačne. Tá by mala byť ešte „upravená podľa krajín úmerne parite kúpnej sily“. To vyvolalo reakcie mnohých používateľov platformy, vrátane Buterina, ktorý uviedol, že účinnosť nových reforiem bude závisieť od toho:

ako presne bude vykonaná hĺbková kontrola, aby sa zabezpečilo, že tí, ktorí si zaplatia Twitter Blue, sú skutočne tými, za ktorých sa vydávajú.

Na záver svojho vyjadrenia spochybnil celý proces overovania a poslucháčom oznámil, že by takýto proces vytvoril „ekonomickú hierarchiu“. Na záver potom dodal, že súčasné nastavenie je „omnoho exkluzívnejšie ako dokonca úroveň 20 USD/mesiac“.

Záver

Elon Musk je čokoľvek, len nie nudný. Jeho vízia a schopnosť urobiť to, čo ostatní považujú za nemožné, je obdivuhodná. Ako veľmi bude úspešný jeho plán na spoplatnenie používateľov Twitteru, je však dosť nejasné. Mnohí sa už vyjadrili, že za modré koliesko platiť nebudú.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: cryptopotato.com

Related Posts

Axie Infinity pumpuje 24 % za 24 hodin

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami po týdnech nejistoty po...

Cardano ako najrozvíjanejšie kryptoaktívum

Skvelá správa pre všetkých fanúšikov projektu Cardano! Podľa údajov...

Bývalá Sberbank integruje Metamask do svojej blockchainovej platformy

Najväčšia ruská banka Sber, predtým známa ako Sberbank, pokračuje...

Bitcoin je na „ceste k bezvýznamnosti“, varuje Európska centrálna banka

Predstavitelia Európskej centrálnej banky (ECB) sa rozhodne postavili proti...

Sam Bankman-Fried popiera v súvislosti s FTX akékoľvek pochybenie

Po krachu kryptoburzy FTX poskytol bývalý generálny riaditeľ Sam...