„Oddelenie“ Bitcoinu od akcií mu umožní viac prosperovať

Share This Post

Vzhľadom na to, že Bitcoin (BTC) aj za nepriaznivých podmienok vykazuje v širšom finančnom prostredí až obdivuhodnú odolnosť, pozornosť investorov sa čoraz viac obracia k prípadom jeho použitia a odchýlkam od tradičných trhov, ako sú akcie.

Podľa prezidenta spoločnosti Bianco Research a makro stratéga Jima Bianca musí Bitcoin vyvinúť „skutočný prípad použitia“. Potom bude môcť aj naďalej rásť a dosahovať maxím sám o sebe, bez tradičných zásahov trhu.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Zákonodarca EÚ nazýva Cardano „raketou“, pretože ADA očakáva Monster Bull Run

Bitcoin a tradičné trhy

S odkazom na súčasnú koreláciu s tradičnými trhmi Bianco poznamenal, že „súčasné nastavenie na trhu teraz potrebuje, aby sa [peňažná] tlačiareň znovu iniciovala. Potom má Bitcoin šancu dostať sa späť na 70 000 dolárov, a to nie je dobré“.

Podľa jeho názoru je súčasný prípad použitia digitálnych aktív chybný. Ľudia si ich totiž často kúpia len preto, že idú veľmi hore, potom ich prevedú na tradičné fiat meny a kúpia si napríklad Lambo. To je v podstate to, čo sa s nimi dá teraz urobiť.

Bianco však vyjadril názor, že rozvoj skutočných prípadov použitia a „oddeľovania“ alebo vytvorenie samostatného ekosystému od TradFi (tradičné financie) by podporil rast sektora  kryptomien. Dôvod je podľa jeho slov jasný:

Keď vytvoríte vlastný prípad použitia, mohli by ste vidieť divergenciu, mohli by ste vidieť, ako korelácia ide na nulu, a to by bolo dobré. Pretože keď potom korelácia klesne na nulu, nepotrebuje tlačiareň [peniaze], aby mohlo prísť nové maximum.

Podľa jeho názoru by to vyžadovalo vyvinúť „patentový systém, kde krypto nikdy neopustí systém. Ten podľa jeho slov vo väčšom meradle zatiaľ neexistuje.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Willy Woo predpovedá, že Bitcoin bude v nasledujúcich 3 rokoch používať miliarda aktívnych používateľov

Riešenie nevýhod finančného systému

Bianco sa navyše domnieva, že súčasný finančný systém je nefunkčný. Podľa jeho slov v zásade nefunguje a pre ľudí treba niečo iné. Tým niečím iným by mohol byť Bitcoin a ďalšie kryptomeny. Svoje myšlienky potom uzavrel slovami:

Myslím si, že budúci býčí trh bude… tak trochu som ho pomenoval slovami ‚adopčný býčí trh‘. Ľudia budú hovoriť ,ach jo, kúpte si Bitcoin, pretože okrem toho, že ho budete držať a sledovať, ako ide hore, môžete s ním robiť aj niečo iné ako ho len držať a sledovať, ako ide hore.

Ak by sme sa niekedy skutočne do tohto bodu dostali, potom slovo Moon by nemuselo byť len zbožným prianím.

Záver

Aj keď to vzhľadom na dianie na trhoch môže vyzerať, že korelácia BTC s ostatnými tradičnými trhmi sa znižuje, je lepšie zostať obozretný. Riziko poklesu likvidity v dôsledku zvýšenia úrokových sadzieb aj naďalej vyvíja tlak na rizikové aktíva, vrátane kryptomien.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...