„Oddelenie“ Bitcoinu od akcií mu umožní viac prosperovať

Share This Post

Vzhľadom na to, že Bitcoin (BTC) aj za nepriaznivých podmienok vykazuje v širšom finančnom prostredí až obdivuhodnú odolnosť, pozornosť investorov sa čoraz viac obracia k prípadom jeho použitia a odchýlkam od tradičných trhov, ako sú akcie.

Podľa prezidenta spoločnosti Bianco Research a makro stratéga Jima Bianca musí Bitcoin vyvinúť „skutočný prípad použitia“. Potom bude môcť aj naďalej rásť a dosahovať maxím sám o sebe, bez tradičných zásahov trhu.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Zákonodarca EÚ nazýva Cardano „raketou“, pretože ADA očakáva Monster Bull Run

Bitcoin a tradičné trhy

S odkazom na súčasnú koreláciu s tradičnými trhmi Bianco poznamenal, že „súčasné nastavenie na trhu teraz potrebuje, aby sa [peňažná] tlačiareň znovu iniciovala. Potom má Bitcoin šancu dostať sa späť na 70 000 dolárov, a to nie je dobré“.

Podľa jeho názoru je súčasný prípad použitia digitálnych aktív chybný. Ľudia si ich totiž často kúpia len preto, že idú veľmi hore, potom ich prevedú na tradičné fiat meny a kúpia si napríklad Lambo. To je v podstate to, čo sa s nimi dá teraz urobiť.

Bianco však vyjadril názor, že rozvoj skutočných prípadov použitia a „oddeľovania“ alebo vytvorenie samostatného ekosystému od TradFi (tradičné financie) by podporil rast sektora  kryptomien. Dôvod je podľa jeho slov jasný:

Keď vytvoríte vlastný prípad použitia, mohli by ste vidieť divergenciu, mohli by ste vidieť, ako korelácia ide na nulu, a to by bolo dobré. Pretože keď potom korelácia klesne na nulu, nepotrebuje tlačiareň [peniaze], aby mohlo prísť nové maximum.

Podľa jeho názoru by to vyžadovalo vyvinúť „patentový systém, kde krypto nikdy neopustí systém. Ten podľa jeho slov vo väčšom meradle zatiaľ neexistuje.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Willy Woo predpovedá, že Bitcoin bude v nasledujúcich 3 rokoch používať miliarda aktívnych používateľov

Riešenie nevýhod finančného systému

Bianco sa navyše domnieva, že súčasný finančný systém je nefunkčný. Podľa jeho slov v zásade nefunguje a pre ľudí treba niečo iné. Tým niečím iným by mohol byť Bitcoin a ďalšie kryptomeny. Svoje myšlienky potom uzavrel slovami:

Myslím si, že budúci býčí trh bude… tak trochu som ho pomenoval slovami ‚adopčný býčí trh‘. Ľudia budú hovoriť ,ach jo, kúpte si Bitcoin, pretože okrem toho, že ho budete držať a sledovať, ako ide hore, môžete s ním robiť aj niečo iné ako ho len držať a sledovať, ako ide hore.

Ak by sme sa niekedy skutočne do tohto bodu dostali, potom slovo Moon by nemuselo byť len zbožným prianím.

Záver

Aj keď to vzhľadom na dianie na trhoch môže vyzerať, že korelácia BTC s ostatnými tradičnými trhmi sa znižuje, je lepšie zostať obozretný. Riziko poklesu likvidity v dôsledku zvýšenia úrokových sadzieb aj naďalej vyvíja tlak na rizikové aktíva, vrátane kryptomien.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

[Súhrn článkov] + Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše...

Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti...

ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje...

Coinbase uvádza Web3 peňaženku pre inštitucionálnych a podnikových investorov

Kryptomenová burza Coinbase rozširuje svoju ponuku produktov s novou...

Armstrong: Coinbase plne integruje Lightning Network

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong vo svojom...

Arthur Hayes diskutuje o dôvodoch, prečo Bitcoin nedosiahol 70 000 dolárov

Arthur Hayes, spoluzakladateľ BitMEX, zdieľa svoj názor na to,...