Elon Musk o tom, prečo je Dogecoin v niektorých prípadoch oveľa lepší ako Bitcoin

Share This Post

Dogecoin síce začal ako vtip, ale teraz je to Elonov obľúbený blockchain, ktorý najbohatší muž sveta berie veľmi vážne. A nedávno sa podelil o dva dôvody, prečo tomu tak je.

Najbohatší muž sveta a generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk je známym priaznivcom dogecoinu. V nedávnom rozhovore v programe Full Send Podcast povedal, že blockchain mince DOGE má oveľa väčšiu transakčnú kapacitu ako BTC.

Poukázal tiež na to, že DOGE možno v súčasnej dobe použiť nielen na nákup tovaru v spoločnostiach Tesla a SpaceX, ale aj ako platobný prostriedok v ďalších veľkých spoločnostiach, ako je napríklad The Boring Company, ktorá ponúka služby prepravy metrom v Las Vegas.

Mohlo by vás tiež zaujímať: TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Dogecoin 1 – Bitcoin 0

Musk vysvetlil, že transakcia pomocou dogecoinu je dokončená za 60 sekúnd, zatiaľ čo transakcia s bitcoinom trvá približne 10 minút. Podľa Muska už toto stačí na to, aby bolo možné meme coin považovať za lepší platobný systém. Pomáha mu zrejme aj to, že má „veselejšiu“ komunitu:

„Úprimne povedané, DOGE podporujem hlavne preto, že si myslím, že DOGE má MEMY a psy. A zdá sa, že má zmysel pre humor a neberie sa príliš vážne. Myslím, že aj keď DOGE bol navrhnutý len ako taká smiešna mena pre vtip, skutočná celková schopnosť transakcií DOGE je oveľa vyššia ako bitcoin.

Ďalej zdôraznil, že inflačný faktor dogecoinu, ktorý umožňuje vytvoriť ročne 5 miliárd mincí, môže byť v dlhodobom horizonte lepší, než použitie bitcoinu ako transakčnej meny, kde je jeho maximálna ponuka pevne stanovená na 21 miliónov BTC.

 „Skutočnosť, že sa ročne vytvorí 5 miliárd dolárov, je v skutočnosti dobrá na jeho využitie ako transakčné meny.“

Jednou z nevýhod deflácie je, že podporuje hromadenie, pretože vnímaná reálna hodnota meny sa časom zvyšuje. Tento problém by mohol v budúcnosti ovplyvniť bitcoinovú ekonomiku. Na to upozorňujú treba výsledky štúdií vykonané Univerzitou v San Diegu a Univerzitou Georgea Masona, z ktorých vyplýva, že viac ako 60 % všetkých vyťažených bitcoinov sa od roku 2018 nepohlo.

Musk a kryptografické podvody

Ďalším problémom, o ktorom miliardár hovoril, je rastúci počet podvodov okolo kryptomien. Upozornil, že jeho účet na Twitteri je „terčom mnohých podvodníkov“ kvôli jeho vysokej interakcii so sledujúcimi.

Vplyv Elona Muska na kryptomenovú komunitu je viac ako dokázaný – vlastne vedecky dokázaný. Štúdia Dr. Lennarta Anteho pre Blockchain Research Lab odhalila, že „Muskov efekt“ je skutočný. Zakaždým, keď Elon Musk tweetuje o Dogecoine, má tendenciu takmer okamžite rozpumpovať ceny tejto kryptomeny.

V skutočnosti to boli práve oznámenia spoločnosti Tesla o nákupe bitcoinu (a neskôr o zastavení jeho prijímania ako platobného prostriedku), ktoré znamenali začiatok najnovších silných býčích a medvedích BTC trendov.

Musk ďalej tiež objasnil, že nemá nič spoločné s ďalšími meme mincami, ako je „Elon“ a ďalšie kryptomeny s Elonovou tematikou od Dogelon Mars až po ešte oveľa kreatívnejšie názvy.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Michael Saylor končí vo funkcii generálneho riaditeľa Microstrategy

Záver

Jedno je jasné, hoci teda Musk podporuje dve meme kryptomeny (Shiba Inu a Dogecoin), nemá záujem o žiadnu inú kryptomenu – či už je inšpirovaná ním osobne alebo iným roztomilým psím plemenom.

Ak máte akýkoľvek dotaz týkajúci sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Nezabudnite sa tiež pripojiť na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

ZDROJ: cryptopotato.com

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...