TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu:

Potvrdený únik e-mailov zákazníkov skrachované krypto lending platformy Celsius

Riziko phishingu eskaluje pre používateľov zaniknutej platformy. Celsius potvrdzuje únik klientskych e-mailov a nie je to pritom prvýkrát. Používatelia by tak mali dbať na zvýšenú opatrnosť. Celsius rozoslal svojim zákazníkom e-mail, v ktorom ich informoval, že zoznam ich e-mailov unikol. Spoločnosť však dodáva, že za únik dát nenesie zodpovednosť. Krádež údajov o používateľoch mal na svedomí zamestnanec jednej zo spolupracujúcich firiem. Spoločnosť vymenovala inžiniera na platforme pre zasielanie správ Customer.io, ktorý prezradil (pravdepodobne predal) dáta zlému hráčovi.

Predpoveď ceny bitcoinu na rok 2030 – čo očakávať?

Zástancovia bitcoinu tvrdia, že toto aktívum je na ceste stať sa konečným uchovávateľom hodnoty a poistkou proti inflácii. V dôsledku toho patrí predpoveď budúcej ceny bitcoinu medzi najsledovanejšie témy v krypto kruhoch, vzhľadom na to, že toto aktívum všeobecne ovplyvňuje celý trh. Pozoruhodné je, že v roku 2022 trh prešiel dlhšou volatilitou, v dôsledku ktorej BTC stratil svoju hodnotu o takmer 70 % zo svojho historického maxima z roku 2021. Halving vyvoláva infláciu v sieti tým, že znižuje počet BTC v obehu a zvyšuje dopyt po tejto kryptomene. Udalosť znamená pokles miery produkcie nových bitcoinov, pretože sa blíži ku konečnej zásobe 21 miliónov BTC. So znižujúcou sa ponukou sa očakáva, že sa zníži aj miera inflácie Bitcoinu. Podľa odhadov bude do decembra 2030 predstavovať 0,39 %.

Morgan Creek: Ďalší bull run nastane v roku 2024

Generálny riaditeľ spoločnosti Morgan Creek, Mark Yusko, v nedávnom rozhovore predpovedal, že ďalší bull run na bitcoine nastane už o dva roky. Investor a generálny riaditeľ finančnej spoločnosti Morgan Creek Capital Management, Mark Yusko, pred nedávnom poskytol rozhovor pre portál Stansberry Research, kde okrem iného predpovedal vývoj ceny kryptomien. Yusko vyhlásil, že hlavným dôvodom bull runu v roku 2024 bude stále rastúca adopcia kryptomien a ďalšie polenie odmeny ťažiarom (halving bitcoinu). Známy investor tiež uvádza, že súčasná „kryptomenová zima“ bitcoinu v ďalšom vývoji pomôže. Ťažiari bitcoinu v súčasnej dobe dostávajú odmenu 6,25 BTC za blok. V roku 2024 toto číslo klesne na 3,125 BTC. Niekoľko analytikov tiež predpovedá, že cena by mohla v tejto dobe dosiahnuť hranicu 100 000 USD.

Michael Saylor končí vo funkcii generálneho riaditeľa Microstrategy

Michael Saylor už čoskoro nebude vo funkcii CEO spoločnosti Microstrategy. Svoju úlohu „hlavného bitcoinového hodlera“ bude zastávať na novej funkcii. Microstrategy je biznisovo analytická softvérová spoločnosť známa aj ako najvýznamnejší korporátny hodler bitcoinu. Do tejto úlohy vstúpila prvýkrát v roku 2020. Pod vedením Michaela Saylora v tomto roku prvýkrát nakúpila BTC, a to rovno za viac ako miliardu dolárov. Odvtedy do svojej súvahy niekoľkokrát pridala ďalšie jednotky a neskôr na tento účel využila nielen vlastný kapitál, ale opakovane aj cudzie zdroje. Saylor sa tak preslávil ako jeden z najodvážnejších riaditeľov veľkých firiem. Svoju povesť, kariéru aj osud Microstrategy, firmy business intelligence, ktorú pomáhal v roku 1989 spoluzaložiť, v podstate stavil na bitcoin.

BlackRock v spolupráci so spoločnosťou Coinbase ponúka kryptografické služby inštitucionálnym investorom

Zdá sa, že najväčší predstavitelia sveta tradičných financií sú presvedčení, že kryptomeny majú pred sebou žiarivú budúcnosť. Konkrétne spoločnosť BlackRock (NYSE: BLK), ktorá je najväčším správcom aktív na svete, sa spojila s Coinbase, aby ponúkla inštitucionálnym investorom prístup ku kryptomenám. Táto spolupráca prepojí inštitucionálnych klientov spoločnosti BlackRock, ktorí už vlastní aktíva na Coinbase, so sadou nástrojov pre správu aktív Aladdin, ktorá umožňuje klientom spoločnosti BlackRock spravovať svoje portfóliá a posudzovať riziká investícií prostredníctvom rôznych prístupov, ktoré softvér umožňuje. Bývalý člen vedenia spoločnosti BlackRock predpovedal, že krypto bude mať miesto v portfóliu každého človeka. Preto tento krok prichádza ako logické pokračovanie tejto paradigmy.

Bonusová správa

Riaditeľ brazílskej centrálnej banky označil bitcoin za finančnú inováciu

Fabio Araujo, riaditeľ brazílskej centrálnej banky, ocenil technologické vlastnosti bitcoinu (BTC) a označil aktívum za finančnú inováciu, ktorá dala vzniknúť novým kritickým produktom. Araujo napríklad vyzdvihol úlohu bitcoinu pri vzniku konceptu Web3 a zároveň podnietil väčšinu jurisdikcií na začatie výskumu digitálnych mien centrálnej banky (CBDC). Veľmi zaujímavý je potom fakt, že podľa slov riaditeľa začala banka skúmať vlastnosti bitcoinu už pred viac ako desiatimi rokmi. Araujo však vylúčil možnosť použitia bitcoinu ako meny, pričom ako hlavnú nevýhodu uviedol volatilitu aktíva. V tomto prípade riaditeľ vysvetlil, že je potreba CBDC, pretože eliminuje prípad volatility a funguje ako platobné riešenie.

„Aj keď CBDC používa technológiu, ktorá podporuje krypto, CBDC nie je krypto aktívum. CBDC je vyjadrením Realu (brazílska mena) v prostredí, v ktorom kryptomeny operujú, rovnako ako Real nekonkuruje kótovaným aktívam.“

Potvrdil, že inštitúcia skúma CBDC, pričom hmatateľné výsledky sa očakávajú v roku 2024 a pilotný projekt bude pravdepodobne k dispozícii v roku 2023. [1]

Zdroje: [1] finbold.com

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...