Objem obchodů s nezaměnitelnými tokeny za 2. čtvrtletí klesl o 40 %

Share This Post

Navzdory mimořádně úspěšnému začátku roku pro nezaměnitelné tokeny nevypadá druhé čtvrtletí tak optimisticky. Vypadá to, že zájem veřejnosti o digitální sběratelské předměty začíná klesat.

Údaje konkrétně ukazují, že objem obchodů s NFT ve 2. čtvrtletí 2022 klesl o 41 %, podle „2022 Q2 NFT Industry Report“ vytvořeného společností Footprint Analytics a ze 7. srpna.

Podle zprávy, která shrnuje a analyzuje celková data odvětví NFT za sledované období, investiční kapitál od přelomu roku „tekl na trh NFT pro sběratelské předměty, hry a umění“ kvůli nižším cenám na trhu kryptoměn.

V důsledku toho tento pozitivní vývoj „vyhnal trh NFT k bezprecedentně aktivnímu objemu obchodování a dosáhl nového maxima 8,6 miliardy dolarů“.

„V polovině května však kryptotrh čelil značným výzvám a trh NFT se ochladil. Objem obchodů NFT klesl z 19,02 miliardy dolarů v prvním čtvrtletí na 11,26 miliardy ve druhém čtvrtletí.

Motivace za nákupem NFT

Stojí za zmínku, že společnost Finbold v polovině dubna oznámila, že celkový objem zobchodovaný s NFT přesáhl v té době v souhrnné hodnotě 54 miliard USD, což představuje nárůst z 16,94 miliardy USD k 1. lednu 2022 na 54,58 miliardy USD dne 17. dubna, což představuje nárůst o více než 222 % od začátku roku.

Jinde, v červnu, průmyslový průzkum zjistil, že většina spotřebitelů, konkrétně 64,3 % dotázaných lidí, kupovala NFT pouze „aby vydělali peníze“. Více než polovina investorů nakupuje NFT pouze proto, aby vydělali peníze. Možná proto není překvapující, že objem obchodů ve 2. čtvrtletí klesl, protože kryptotrh zažil sestupný trend.  

Druhým nejoblíbenějším důvodem (14,7 %) bylo „připojit se ke komunitě a přizpůsobit se“, zatímco pouze 12,4 % účastníků průzkumu uvedlo, že jejich převládající motivací k nákupu NFT bylo sbírání digitálního umění. Ještě menší procento – 8,6 % – uvedlo, že NFT nakupovali především pro přístup ke hrám a nástrojům.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...