Objem obchodů s nezaměnitelnými tokeny za 2. čtvrtletí klesl o 40 %

Share This Post

Navzdory mimořádně úspěšnému začátku roku pro nezaměnitelné tokeny nevypadá druhé čtvrtletí tak optimisticky. Vypadá to, že zájem veřejnosti o digitální sběratelské předměty začíná klesat.

Údaje konkrétně ukazují, že objem obchodů s NFT ve 2. čtvrtletí 2022 klesl o 41 %, podle „2022 Q2 NFT Industry Report“ vytvořeného společností Footprint Analytics a ze 7. srpna.

Podle zprávy, která shrnuje a analyzuje celková data odvětví NFT za sledované období, investiční kapitál od přelomu roku „tekl na trh NFT pro sběratelské předměty, hry a umění“ kvůli nižším cenám na trhu kryptoměn.

V důsledku toho tento pozitivní vývoj „vyhnal trh NFT k bezprecedentně aktivnímu objemu obchodování a dosáhl nového maxima 8,6 miliardy dolarů“.

„V polovině května však kryptotrh čelil značným výzvám a trh NFT se ochladil. Objem obchodů NFT klesl z 19,02 miliardy dolarů v prvním čtvrtletí na 11,26 miliardy ve druhém čtvrtletí.

Motivace za nákupem NFT

Stojí za zmínku, že společnost Finbold v polovině dubna oznámila, že celkový objem zobchodovaný s NFT přesáhl v té době v souhrnné hodnotě 54 miliard USD, což představuje nárůst z 16,94 miliardy USD k 1. lednu 2022 na 54,58 miliardy USD dne 17. dubna, což představuje nárůst o více než 222 % od začátku roku.

Jinde, v červnu, průmyslový průzkum zjistil, že většina spotřebitelů, konkrétně 64,3 % dotázaných lidí, kupovala NFT pouze „aby vydělali peníze“. Více než polovina investorů nakupuje NFT pouze proto, aby vydělali peníze. Možná proto není překvapující, že objem obchodů ve 2. čtvrtletí klesl, protože kryptotrh zažil sestupný trend.  

Druhým nejoblíbenějším důvodem (14,7 %) bylo „připojit se ke komunitě a přizpůsobit se“, zatímco pouze 12,4 % účastníků průzkumu uvedlo, že jejich převládající motivací k nákupu NFT bylo sbírání digitálního umění. Ještě menší procento – 8,6 % – uvedlo, že NFT nakupovali především pro přístup ke hrám a nástrojům.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...