Michael Saylor končí vo funkcii generálneho riaditeľa Microstrategy

Share This Post

Michael Saylor už čoskoro nebude vo funkcii CEO spoločnosti Microstrategy. Svoju úlohu „hlavného bitcoinového hodlera“ bude zastávať na novej funkcii.

Michael Saylor

Microstrategy je biznisovo analytická softvérová spoločnosť známa aj ako najvýznamnejší korporátny hodler bitcoinu. Do tejto úlohy vstúpila prvýkrát v roku 2020.

Pod vedením Michaela Saylora v tomto roku prvýkrát nakúpila BTC, a to rovno za viac ako miliardu dolárov. Odvtedy do svojej súvahy niekoľkokrát pridala ďalšie jednotky a neskôr na tento účel využila nielen vlastný kapitál, ale opakovane aj cudzie zdroje.

Saylor sa tak preslávil ako jeden z najodvážnejších riaditeľov veľkých firiem. Svoju povesť, kariéru aj osud Microstrategy, firmy business intelligence, ktorú pomáhal v roku 1989 spoluzaložiť, v podstate stavil na bitcoin.

Mohlo by vás tiež zaujímať: TOP 5 článkov za posledný týždeň: Prečo postava bitcoinových dejín vidí v digitálnych dolároch zlý nápad?

Vo funkcii CEO teraz končí

Hoci Saylor odstúpi z funkcie generálneho riaditeľa MicroStrategy, stále zostane vo funkcii výkonného predsedu. Rozdelenie rolí výkonného riaditeľa a predsedu MicroStrategy má firme pomôcť lepšie presadiť dve hlavné stratégie.

Jednou jej stratégiou naďalej zostáva „získavanie a držanie bitcoinov.“ Tá druhá však možno až na škodu zostala v pozadí a týmto krokom to spoločnosť zrejme chce napraviť. Saylor uviedol:

„Verím, že rozdelenie rolí predsedu a generálneho riaditeľa nám lepšie umožní presadzovať naše dve firemné stratégie získavania a držania bitcoinov a rast nášho podnikania v oblasti podnikového analytického softvéru.“

Spoločnosť o tom informovala v utorkovom oznámení o svojich príjmoch za druhý štvrťrok za rok 2022. Novým CEO sa stane Phong Le, ktorý od augusta 2015 do júla 2019 pôsobil ako finančný riaditeľ MicroStrategy, neskôr potom vo funkcii prezidenta spoločnosti.

Podľa MicroStrategy bude Le pokračovať vo svojich povinnostiach ako prezident aj generálny riaditeľ pri „zvládaní každodennej realizácie firemných stratégií spoločnosti.“ Saylor sa potom vo svojej novej úlohe výkonného predsedu zameria na „stratégiu akvizície bitcoinov a súvisiace iniciatívy na podporu bitcoinov.“

K 30. júnu spoločnosť držala viac ako 129 699 bitcoinov v hodnote zhruba 3 miliardy USD. Počas júnového poklesu bitcoinu pod 18 tisíc Saylor zopakoval, že MicroStrategy bude „pokračovať v HODLe aj napriek nepriazni osudu.“ Aktuálne potom nerealizovaná strata firmy podľa bitcointreasuries.net presahuje 950 mil. dolárov.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ukrajinský minister opakuje, že kryptomeny sú „zásadným nástrojom“ obrany krajiny

Záver

Nová pozícia Michaela Saylora v úlohe výkonného predsedu nadviaže na obrovskú stávku spoločnosti na bitcoin. Svojím odchodom z čela spoločnosti slávny maximalista uvoľní miesto pre Phonga Le, ktorý sa zameria na oblasť podnikového analytického softvéru.

ZDROJ: Cointelegraph.com

Related Posts

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...

Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger...

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...