TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu:

CTO Ripple: „Cena XRP nie je ani oneskorená, ani hanebná“

Zatiaľ čo niektoré kryptomeny na trhu zaznamenali v posledných mesiacoch nové historické maximá, jeden nahnevaný investor sa nechal počuť, že pohyb ceny XRP je „hanba“. V reakcii na to Schwartz naznačil, že pohľad na cenovú akciu tokenu závisí od konkrétneho časového rámca. Technický riaditeľ spoločnosti Ripple dodal, že XRP nie je výnimkou a všeobecne sa pohybuje v tandeme s ostatnými kryptomenami. XRP si dokonca na začiatku roka viedlo lepšie ako bitcoin a ethereum. BTC a ETH sa prepadli približne o 56 % a 57 %, zatiaľ čo kryptomena XRP „iba“ o 45 %.

Desivé štatistiky: V roku 2022 už bolo ukradnuté krypto za 3 miliardy dolárov!

Rok 2022 trhá všetky rekordy v krypto exploitoch a množstve ukradnutého digitálneho lootu. Aktuálne sa hackeri zameriavajú na rôzne protokoly rodiaceho sa DeFi sektora, ktoré im poskytujú ľahší prístup k peniazom, než kryptoburzy, ktoré už počas rokov útokov zapracovali na bezpečnosti. Dňa 31. októbra zverejnila blockchainová bezpečnostná firma PeckShield na twitteri desivú štatistiku. K 31. októbru 2022 oznámila, že bolo ukradnutých celkom 2,98 miliardy dolárov v digitálnych aktívach, čo je takmer dvojnásobok straty 1,55 miliardy dolárov za rok 2021.

Lightning Network zaznamenáva druhú kritickú chybu za mesiac! Vydáva núdzovú aktualizáciu

Používateľ Twitteru menom „Burak“ (@brqgoo) uvrhol v utorok ráno veľkú časť siete Lightning Network do chaosu. Podľa Lightning Labs, vývojára Bitcoin Lightning Network, sa niektoré uzly Lightning Network Daemon (LND) prestali synchronizovať kvôli problému s knižnicou analýzy btcd wire. Ako uvádza Coindesk, Burak údajne vytvoril neštandardnú bitcoinovú transakciu, ktorá používateľom bránila v otváraní nových Lightning kanálov (spojenie medzi Lightning uzlami). Burakova platná, ale neštandardná transakcia údajne spôsobila, že bitcoinové uzly prevádzkujúce implementáciu bitcoinu nazvanú btcd odmietli platné prichádzajúce bloky. Uzly LND tak odmietli všetky nové požiadavky na otvorenie kanálu.

„Oddelenie“ Bitcoinu od akcií mu umožní viac prosperovať

Vzhľadom na to, že Bitcoin (BTC) aj za nepriaznivých podmienok vykazuje v širšom finančnom prostredí až obdivuhodnú odolnosť, pozornosť investorov sa čoraz viac obracia k prípadom jeho použitia a odchýlkam od tradičných trhov, ako sú akcie. Podľa prezidenta spoločnosti Bianco Research a makro stratéga Jima Bianca musí Bitcoin vyvinúť „skutočný prípad použitia“. Potom bude môcť aj naďalej rásť a dosahovať maxím sám o sebe, bez tradičných zásahov trhu. S odkazom na súčasnú koreláciu s tradičnými trhmi Bianco poznamenal, že „súčasné nastavenie na trhu teraz potrebuje, aby sa [peňažná] tlačiareň znovu iniciovala. Potom má Bitcoin šancu dostať sa späť na 70 000 dolárov, a to nie je dobré“.

Gigant Fidelity začína retailové obchodovanie s bitcoinom a ethereom!

Fidelity, americká nadnárodná spoločnosť poskytujúca finančné služby, ponúkne retailovým investorom obchodovanie s BTC a ETH bez provízie. Zatiaľ čo Nasdaq predtým uviedol, že by pre spustenie kryptomenovej obchodnej platformy v USA potreboval väčšiu regulačnú jasnosť, Fidelity sa retailovej „kryptoburze“ nebráni. Horúcou novinkou je spustenie maloobchodného obchodovania kryptomien. Fidelity Crypto sa spočiatku zamerajú na bitcoiny a ethery. To naznačuje, že v prípade úspechu môže platformu rozširovať o ďalšie altcoiny, podobne ako konkurenčné služby, ako je napríklad Binance.

Bonusová správa

Bankový sektor spotrebováva 56-krát viac energie ako Bitcoin!!!

Michel Khazzaka, inžinier kybernetickej bezpečnosti a kryptograf, zverejnil zaujímavú informáciu. Z nej vyplýva, že Bitcoin spotrebuje 0,05 % svetovej spotreby energie. Bankovníctvo však spotrebováva 56-krát viac energie ako Bitcoin. Khazzaka, ktorý opisuje Bitcoin ako „peniaze s pamäťou“, sa snažil vyvrátiť tvrdenie, že Bitcoin je pre životné prostredie horšie ako fiat peniaze. Strávil štyri roky prác, zhromažďovaním údajov a počítaním čísel. V prípade Bitcoinu dospel Khazzaka k záveru, že Bitcoin spotrebuje 88,95 TWh ročne, čo je podstatne menej, ako odhaduje Cambridge Centre for Alternative Finance. Khazzaka však pripúšťa, že Bitcoin spotrebováva „mimoriadne množstvo energie“. Na druhej strane jeho používatelia na oplátku dostávajú „mimoriadne množstvo bezpečnosti za mimoriadne dôležitú službu“. [1]

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...