Miliardár Tim Draper: Bitcoin za 250 000 dolárov do polovice roku 2023

Share This Post

Čas na poriadnu dávku optimizmu! Úspešný americký investor rizikového kapitálu a miliardár Tim Draper sa aj naďalej drží svojej predchádzajúcej predpovede ceny bitcoinu (BTC) vo výške 250 000 dolárov. Vlastne jeden rozdiel tu je, teraz hovorí, že ceny sa dosiahne o šesť mesiacov neskôr, ako prvýkrát predpokladal.

Vo svojom prejave na akcii Web Summit 2022, ktorá sa konala minulý týždeň v portugalskom Lisabone, Draper uviedol, že jeho predpoveď 250 000 USD pre kryptomenu číslo jedna stále platí. Táto cena bude (podľa jeho slov) dosiahnutá v polovici roku 2023.

Očakávam, že do polovice roku 2023 Bitcoin dosiahne 250 000 dolárov.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Zákonodarca EÚ nazýva Cardano „raketou“, pretože ADA očakáva Monster Bull Run

Bitcoin – optimistická predikcia

Odvážnu predpoveď predniesol už v roku 2018. Vtedy prvýkrát hovoril o hodnote 250 000 dolárov za jednu BTC mincu. Dôjsť k tomu malo už počas tohto roku 2022. Mimochodom (a to je tiež jeden z dôvodov, prečo jeho predpovedi venujeme na stránkach Trading11.com priestor) už v roku 2014 Draper správne predpovedal, že Bitcoin do roku 2017 prekoná guľatú hranicu 10 000 USD.

Tento rok v máji Draper v podcastovom rozhovore so Scottom Melkerom znovu zopakoval svoj býčí postoj k bitcoinu a uviedol, že verí, že minca dosiahne 250 000 USD „do konca tohto roka alebo začiatkom roka budúceho“.

„Nie je dôvod držať fiat menu“

Na tohtoročnom Web Summite Draper tiež svojim poslucháčom povedal, že očakáva, že prijatie bitcoinu sa zrýchli, akonáhle za neho bude možné vo veľkom nakupovať veci ako „jedlo, oblečenie a bývanie“. V tej chvíli už nebude dôvod držať fiat menu.

Draper tiež poznamenal, že krajiny, ktoré sa vydali cestou reštriktívneho prístupu k bitcoinu, pretože chcú „kontrolovať všetky meny,“ budú trpieť.

„Kedykoľvek sa objaví nová technológia, a ak ju vláda prijme a nechá s ňou svojich ľudí experimentovať, títo ľudia často dokážu veľké veci […] práve teraz tým prechádzame, bude to zaujímavé…“

Mohlo by vás tiež zaujímať: Scaramucci predpovedá, kedy sa bitcoin stane poistkou proti inflácii

Záver

Tim Draper je už niekoľko rokov známym investorom do technologických spoločností v ranných fázach ich vývoja. Medzi jeho najznámejšie (a tiež najvýnosnejšie) investície patria Tesla, SpaceX, Robinhood či napríklad Skype.

Draper uviedol, že prvýkrát kúpil Bitcoin v roku 2011 na dnes už neexistujúce bitcoinové  burze Mt. Gox. Po krachu Mt. Gox o všetko prišiel. Napriek tomu na kryptomeny nezanevrel a nestratil v nich dôveru. Z dnešného pohľadu mu môžeme len závidieť, keď v roku 2014 nakúpil v aukcii, organizovanej federálnou policajnou službou Spojených štátov, 30 000 BTC za cenu 472 dolárov za mincu.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: cryptonews.com

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...