IOTA slaví úspěchy u korporací – Siemens, Innogy a Intel chtějí využívat IOTU

IOTA, innogy, intel, siemens
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

IOTA je jedním z nejvíce rozporuplných projektů. Je postaven na jiném principu než klasické blockchainy. Síť IOTY je totiž tzv. DAG, což je zkratka pro Directed Acyclic Graph. I přes to, že je IOTA stále centralizovanou technologií, tak mnozí giganti technologického světa patentují nové produkty, které přímo využívají IOTU. 

Profesionální analýza: 20.01.20 Update altcoinov – XEM, ETC, LINK

Korporace zbožňují IOTU

IOTA měla i v hlubokém bear marketu dobré výsledky. A rok 2019 to také potvrdil. Za rok 2019 bylo na území Evropské unie 44 patentů, které se odkazují na spojení s technologií IOTA. Většina těchto patentů byla vytvořena velkými korporacemi.

V počtu patentů založených na technologii Tangle (Síť IOTY) vzešla z dílny Innogy SE. Společnost Innogy je jedním z největších energetických podniků v Evropě. Innogy má na svém kontě 25 patentů odkazujících na technologii IOTY. Hned za Innogy je gigant v oblasti elektroniky Siemens AG, ten si dal patentovat hned 12 vynálezů. Dále zde figuruje RWE AG jako další energetická společnost, která chce využívat Tangle a také Intel, který má 6 patentů.

Intel a IOTA je zajímavé spojení. Zde se může spekulovat, že propojení Intelu a IOTY bude mít ještě jednu úroveň, kterou jsou trinární procesory Jinn. Zakladatelé projektu totiž IOTU tvořili přímo na míru procesorům Jinn. Tuto iniciativu společně začali David Sonstebo a Sergej Ivancheglo, známý také jako C_f_b.

Siemens chce využít IOTU v přihlašovacích systémech

Poslední patent od společnosti Siemens má konkrétní využití v nynější architektuře internetu. Podle Siemensu je nynější systém přihlašování na konkrétní weby nebezpečný. Má totiž slabinu, kterou jsou brute force útoky. To v podstatě znamená, že hacker zkouší jeden útok za druhým a v podstatě hádá obrovské množství pravděpodobných hesel.

Tomu by se podle Siemens dalo předejít tím, že přihlašovací proces bude propojen s Tanglem. Každý pokus o přihlášení by stál miniaturní cenu. Po přihlášení by byla tato cena opět refundována na účet přihlášeného a díky tomu by se předešlo masivním útokům, protože by prakticky byly moc drahé.

IOTA se chystá na decentralizaci

IOTA má jednu klíčovou slabinu. Nynější síť totiž spoléhá na software jménem koordinátor. Ten v podstatě funguje jako maják, na který se odkazují jednotlivé uzly v síti. Koordinátor je momentálně provozován Nadací IOTA, a tudíž je nynější síť centralizovaná.

Nadace IOTA nicméně nedávno vydala updatovaný plán na decentralizaci sítě, který je znám jako Coordicide. To fakticky znamená „smrt koordinátora“. Plán decentralizace stojí na pěti základních stavebních blocích.

V první řadě je to identita uzlů, které tak získají možnost budovat si reputaci. V síti tak bude poznat, když narazíte na hráče, který chce Tangle poškodit. Dalším je auto-peering, který umožní jednoduché vytvoření uzlu a jeho automatické připojení k síti. Následně je zde ochrana proti spamu, která zajistí, že brute force útok na síť nebude možný.

Klíčovým aspektem je Shimmer, což je modul na hledání konsensu v síti. Díky němu by měly být transakce prakticky okamžité. A v neposlední řadě je to také Tip Selection, což je optimalizace metody výběru transakcí k ověření. K tomu, abyste mohli přidat transakci na Tangle, musíte nejprve ověřit dvě předchozí transakce.

Co číst dále?

Nový Ethereum 2.0 testnet má úspěch! – přitáhl už 22 000 validátorů


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.