Jak na dlouhodobé predikce? Úspěšný model Bitcoinu založený na Metcalfeho zákoně

0
Jak na dlouhodobé predikce? Úspěšný model Bitcoinu založený na Metcalfeho zákoně

V roce 2021 bude Bitcoin předvádět úžasné věci, tvrdí Timothy Peterson

Známý analytik Timothy Peterson, který je také autorem modelu dlouhodobého vývoje ceny Bitcoinu založeného na Metcalfeho zákoně, predikuje, že Bitcoin do konce listopadu dosáhne 12 000 $ a v následující dekádě atakuje milion dolarů. Timothy také dodává, že Bitcoin na 90% nikdy nepadne pod 11 000 $.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Predikce jeho modelu se docela pěkně naplňují. Průměrná cena Bitcoinu podle něj v roce 2019 měla být cca 7000 $ s maximem na 15 000 $. Pro rok 2020 platí průměrná hodnota 13 000 $ a maximum 40 000 $.

Peterson tvrdí, že jeho model používá již od roku 2017 a víceméně úspěšně predikoval ceny pro poslední tři roky. I když, v roce 2020 za ním Bitcoin mírně zaostává. Zbývá však ještě téměř 80 dní, takže se vše může snadno změnit.

Stock-to-flow model Bitcoinu je neplatný, zapomeňte na něj!

Timothy je také známý oponent stock-to-flow modelu, který byl popularizovaný známým krypto Twitter účtem PlanB. Tento model pro Bitcoin predikuje nové maximum na 288 000 $ někdy po halvingu (jde o halving, který proběhl v květnu tohoto roku). Peterson tvrdí, že tento model je nesprávný.

Argumentaci proti stock-to-flow modelu pro Bitcoin jsme shrnuli nedávno v tomto článku. Ve zkratce, S2F se používá u zlata, stříbra a dalších vzácných kovů, kde je většina zásob dlouhodobě uložena v trezorech a cena je víceméně určena nabídkou ze strany těžařů. U Bitcoinu to ale neplatí, a proto jeho stock-to-flow model není validní.

Model založený na Metcalfeho zákoně je cesta vpřed

Jak dělat dlouhodobé predikce pro Bitcoin? To je otázka, na kterou chce znát odpověď úplně každý. Timothy Peterson si myslí, že zná odpověď. Svůj model založený na Metcalfeho zákoně testuje už tři roky a zatím se drží. Napsal o něm dokonce 80stránkový vědecký článek podpořený tisíci stranami výzkumů ekonomických a finančních teorií.

„Metcalfeho zákon je založený na matematice a vědě. Podobně jako Einsteinova rovnice E=mc2.“

– tvrdí Peterson

„Toto je způsob, jak odhadnout hodnotu Bitcoinu. Takto se odhaduje hodnota všech sítí.

Timothy Peterson si plánuje dát v roce 2021 menší pauzu a užívat si jízdu Bitcoinu, kterou jeho model předpovídá. Pokud máme věřit jeho teorii, můžeme se těšit minimálně na nové historické maximum. V lednu 2021 zveřejní shrnutí všeho, co očekává v následujících 12 měsících od Bitcoinu. V lednu 2022 udělá totéž i pro Ethereum a Chainlink.

Trh s kryptoměnami ožil po skvělém výkonu Bitcoinu z minulého týdne. Není divu, že Peterson očekává další růst. Navíc se zbouraly všechny bearish struktury altcoinů. Začíná nová altseason! Tvrdí náš ekonom Jaroslav. Více jsme to rozebrali včera na našem streamu

A přihlaste se k odběru videí BitLinku, ať vám neujde naše videozpravodajství

avatar
  Subscribe  
Upozornit na