PŘEHLED TRHU – Bitcoin konsoliduje po klíčovém pohybu – Dejte si pozor na Ethereum

0
PŘEHLED TRHU - Bitcoin konsoliduje po klíčovém pohybu - Dejte si pozor na Ethereum

Bitcoin po perfektním týdnu konsoliduje na hladině 11 500 $ a připravuje se na další pohyb. Sentiment na trhu je opět pozitivní, Fear and Greed index ukazuje neutrálních 53 a do DeFi vstoupila další miliarda dolarů. Téměř polovina týdne je již za námi a bude velmi zajímavé sledovat, kde nakonec uzavřeme v neděli.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Po prolomení klíčového rezistenčního pásma 10 800 – 11 400 $ Bitcoin akumuluje kapitál. V pondělí se sice pokusil o další průraz, ale velmi rychle se stáhl zpět. Aktuální lokální maximum tak zůstává na 11 750 $.

Co o Bitcoinu prozrazuje Fibonacciho indikátor?

PŘEHLED TRHU - Bitcoin konsoliduje po klíčovém pohybu - Dejte si pozor na Ethereum
1h BTC/USD – Fibo retracement
PŘEHLED TRHU - Bitcoin konsoliduje po klíčovém pohybu - Dejte si pozor na Ethereum
1D BTC/USD – FIbo Extension

Fibonacciho indikátor nám dává základní technické hladiny, které mohou Bitcoinu poskytnout podporu nebo rezistenci. Fibo hladiny jsme dostali natažením indikátoru srpnového maxima 12 477 $ ke dnu na 9827 $. V současnosti se nacházíme v uptrendu, takže můžeme počítat s plným zotavením Bitcoinu z tohoto propadu. Aktuálně se nachází blízko hladiny 0,618 (tzn. po zářijovém propadu už získal zpět více než 60% hodnoty). Nad námi se na ceně 11 900 $ ještě nachází hladina 0,782.

Jak používat Fibonacci Retracement se dočtete v tomto článku.

Pokud se nám podaří dostat z korekce a vytvořit nové high, Fibonacci Extension hladina 1,618 ukazuje na cenu 14 000 $ – maximum z minulého roku. To je náš střednědobý target. Aby se ho podařilo dosáhnout, Bitcoin musí udělat zisk téměř 20%.

Jak používat Fibonacci Extension se dočtete v tomto článku.

Stream dnes v 18:00 na BitLinku

Dnes večer v 18:00 pro vás chystáme stream, ve kterém se blíže podíváme na Bitcoin, akciové trhy, ale hlavně na situaci na trhu s altcoiny. V posledním týdnu se totiž rozpadly všechny bearish struktury a podle našeho ekonoma Jaroslava začíná nová altseason!

Nenechte si ujít náš stream DNES v 18:00 a přihlaste se k odběru kanálu BitLink.

Ethereum stále bojuje s rezistencí – Dejte si pozor!

Bitcoin za poslední týden udělal zisk 7,5% a překonal tak klíčovou rezistenci. Oproti tomu Ethereum udělalo růst o 12,5%. Ve srovnání s Bitcoinem je však nyní v horší situaci. Nachází se totiž těsně pod silnou rezistenční zónou 380 – 400 $. Pokud tedy přemýšlíte nad koupí Etherea kvůli vyšší volatilitě této kryptoměny, buďte opatrní.

Může se totiž stát, že Bitcoin po menším růstu a testu rezistence 12 000 $ klesne zpět na nejbližší support – 11 400 $. Ethereum ve stejném období otestuje vrchol rezistenčního pásma 400 $ a následně klesne na nejbližší support, který se ale nachází až na 350 $!

O dalším potenciálně problematickém fundamentu se dočtete v tomto článku:

Analytická firma varuje před Ethereem – Poukazuje na problematickou on-chain metriku

Do DeFi se nalila další miliarda dolarů

Stránka defipulse v úterý ukázala nové historické maximum. V DeFi trhu je momentálně uzamčeno více než 11 miliard dolarů. Na prvním místě je s téměř 3 miliardami stále decentralizovaná burza Uniswap, druhé místo s dvěma miliardami okupuje Maker a třetí místo s více než 1 miliardou WBTC – analog Bitcoinu na Ethereum blockchainu.

WBTC se na DEXech používá jako náhrada Bitcoinu při obchodování, podobně jako Tether (USDT) na centralizovaných burzách reprezentuje dolar.

Lending platforma Aave se propadla na čtvrté místo a na pátém místě je v těsném závěsu další DEX – Curve Finance.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na