Analytická firma varuje před Ethereem – Poukazuje na problematickou on-chain metriku

0
Analytická firma varuje před Ethereem - Poukazuje na problematickou on-chain metriku

Analytická firma Santiment varuje před nízkým počtem aktivních ETH adres

Ethereum v posledních týdnech mírně zaostává za Bitcoinem. Zatímco TOP kryptoměna už překonala svou největší rezistenci na 11 000 $, ether se stále drží pod 380 $, což naznačuje, že něco není v pořádku. Zatím se sice vůči Bitcoinu drží v parabolickém trendu, ale to se může změnit, pokud rychle neuzavře cenu nad 400 $.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Cena Etherea je sice zatím v normě a drží se v uptrendu, ale aktuálně již delší dobu testuje spodní hranici trendových linií v páru s Bitcoinem a dolarem. Společnost Santiment upozornila na fundament, který by mohl mít na svědomí slabé výkony Etherea v posledním období.

Počet aktivních adres klesá – co za to může?

Je jím počet aktivních adres na ETH blockchainu, který je výrazně nižší, než během léta, kdy byla cena nižší, než je teď. To má na svědomí pomalejší proudění etherů a ukazuje, že o tento coin již není tak velký zájem.

Tento fenomén zčásti způsobily i DeFi projekty, které výrazně zdvihly cenu za transakce a zahltily síť. Posílat ETH je podstatně dražší a aktivita na síti kvůli tomu upadá.

Ethereum má ale i řadu pozitivních fundamentů. Jedním z nich je i úspěšné spuštění testnetu Zinken, kterým si vývojáři nacvičují přechod na Ethereum 2.0 blockchain. První nácvik s testnetem Spadina totiž před dvěma týdny neproběhl podle očekávání.

Druhý nácvik spuštění Ethereum 2.0 úspěšný! Ostré nasazení již v roce 2020

avatar
  Subscribe  
Upozornit na