Trhy krvácejí, jak investovat do ICO v těchto časech?

Share This Post

Jedním z překvapení minulého roku byl růst trhu s ICO. Velká část projektů byla  pro kryptoměnové investory velmi výnosná. I průměrné a dokonce špatné projekty často vynesly investorům solidní zisky. To bylo v době překotného růstu. Jenže teď se nacházíme v sestupném trendu, a proto je dobré si říci, jak vlastně nyní s ICO nakládat.

Riskantní podnik

ICO je vždy riskantní podnik. Ceny nově vznikajících projektů jsou jako na houpačce. Pokud jste investovali do ICO před masivním vzestupem trhu na konci roku, tak jste pravděpodobně měli pohádkové zisky (pokud člověk včas prodá). Při velkém růstu trhu se právě tyto projekty stávaly nejziskovějšími.

Vysoké zisky jsou ale často úměrné vysokému riziku. Stejně snadno jak mohl investor vydělat, mohl o peníze i přijít. Ve světe ICO je totiž až neuvěřitelně velké množství podvodů, špatných projektů či těch, které převálcuje konkurence. Každý ICO investor by tak měl stále mít na paměti, že je to velký risk.

Krvácející trh

Dnes se nacházíme v době zmaru. Po raketovém vzestupu z minulého roku se velká část kapitálu z trhu ztrácí a mnoho lidí, kteří vložili své peníze do kryptoměn, se nyní nachází v těžkém mínusu. Pokud se podíváte na podíl BTC na momentálním trhu, tak tvoří přes 53% (v době psaní článku). To je jasný signál toho, že velká část trhu se uchyluje k ukládání peněz do „bezpečného“ prostoru, za který je BTC považován.

To fakticky znamená, že altcoiny obecně budou ztrácet podstatně více než BTC samotný. No a o malých a nově vznikajících projektech to bude platit dvojnásob. Jsem přesvědčen, že v momentální tržní situaci bude velká část ICO nevýhodných. Investoři budou chtít toto temné období spíše přečkat v bezpečí BTC či ETH, než aby investovali do poměrně riskantních a nových projektů.

Jak na ICO v době bear marketu

S tím přichází otázka, jak se v momentální době chovat ve vztahu k ICO. Ačkoliv vybírám většinou ty nejlepší a nejočekávanější projekty na trhu, tak masivní pokles cen nebude přát ani těmto špičkám na trhu s ICO. Proto pokud byste chtěli momentálně do něčeho investovat, tak bych doporučoval pouze a jedině ty nejlepší z nejlepších. Tam momentálně patří opravdu málo projektů. Jedním z nich je například Ankr Network, který má na oficiálních stránkách stále otevřený whitelist.

U většiny ostatních projektů vidím spíše potenciál v jejich včasném nákupu po vydání na decentralizovaných burzách (později i na centralizovaných, protože pokud bude pokračovat sestupný trend trhu, dá se rozumně předpokládat, že tyto projekty budou rychle ztrácet na ceně). Mnoho investorů panikaří a jsou ochotni prodávat své tokeny i hluboce pod cenou ICO. Jistě se může stát, že některé projekty i tak uspějí. Ale opravdu je to teď jako střílet s páskou přes oči.

Jak používat naše analýzy

I když bych za nynějšího stavu nedoporučoval nakupovat většinu ICO projektů, tak to neznamená, že naše analýzy nemají využití. Právě naopak. Pro chytré investory se tímto vytváří prostředí, jak výhodně nakoupit dobré projekty hluboce pod cenou.

Díky našim analýzám získáte dobrý přehled o tom, které projekty jsou na trhu s ICO žádané. Můžete se pak lépe rozhodnout, do čeho vlastně investovat. Naše analýzy vám neřeknou, jestli určitě vyděláte, pokud investujete. To nedokáže nikdo na světě. Ale řeknou vám, jestli má daný projekt smysl. Ukážou vám, kdo za ním stojí. A také vám pomůžou se lépe rozhodovat, pokud budete chtít investovat do riskantních projektů.

Osobně se na nynější tržní stav nedívám jako na katastrofu, ale jako na příležitost. Příležitost k tomu nakoupit ty nejlepší projekty ze světa ICO hluboko pod cenou. Při dalším růstu trhu jsou to totiž tyto malé projekty, které nejvíc získávají na ceně. Ale hlavně je stále nejdůležitější mít na paměti jednu věc. A to je fakt, že tento způsob obchodování je opravdu velmi riskantní. Pokud se do něj pustíte, musíte vědět, že při pokračujícím pádu trhu budou tyto malé projekty ztrácet nejvíce. Proto doporučuji používat na tyto obchody jen relativně malou část vašeho portfolia a zároveň mít trpělivost.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....