Jak zásadně změní cenu případné schválení bitcoinového ETF?

Share This Post

Někteří finanční experti se domnívají, že cena kryptoměn je poháněna výhradně spekulacemi investorů. Veřejné penzijní fondy, penzijní plány a většina nepeněžních, akciových a multimarketových investičních fondů mohou investovat pouze do určitých tříd aktiv. Tyto limity vyplývají z nařízení o třídě fondů, vlastních stanov fondu a hodnocení rizik správcem.

Ne každý fond může investovat do Grayscale Bitcoin Trust

Správce podílových fondů nemá absolutní kontrolu nad investičním rozhodnutím. Správce fondu je třetí strana, která funguje jako prostředník mezi manažerem fondu a investory. To hlavně při ověřování a distribuci majetku vázaného na investice. Správce fondu by proto mohl rozhodnout, že konkrétní nástroj představuje významné riziko, a buď omezit expozici, nebo odmítnout k němu přístup.

Členění fondů Amundi podle tříd aktiv. Zdroj: Amundi
Členění fondů Amundi podle tříd aktiv. Zdroj: Amundi

Globální správci aktiv budou mít zpravidla 30 až 60procentní expozici s fixním příjmem. Takže je velmi nepravděpodobné, že by měli expozici vůči kryptoměnám. Amundi, přední evropská investiční společnost s majetkem ve správě více než 2,1 bilionu dolarů, je dobrým příkladem.

Podle BCG Group globální průmysl aktiv překročil 100 bilionů dolarů, přičemž Severní Amerika drží téměř 50 % tohoto čísla. Tato astronomická čísla bohužel způsobují, že analytici nesprávně přiřadili tato čísla k nástroji fondu obchodovaného na burze (ETF).

Podle agentury Reuters se nyní více než polovina všech podnikových dluhopisů investičního stupně v eurozóně obchoduje s negativními výnosy. To zahrnuje vládní dluh v hodnotě 7,7 bilionu dolarů, což představuje 70,8 % z celkové částky. Financial Times uvedl, že hodnota globálního dluhu se záporným výnosem překročila 16,5 bilionu dolarů.

Investoři postupně opustí strategie s pevným výnosem a přejdou na ETF

Existuje důvod se domnívat, že investoři se zápornými výnosy se nakonec přestěhují do rizikovějších aktiv. Je však nepravděpodobné, že dojde k úplnému přechodu na kryptoměny. Nejpravděpodobnějšími příjemci jsou však víceúčelová aktiva bez pákového efektu a alternativní investice. Tyto nástroje obvykle přinášejí nižší riziko než akcie a strukturovaná aktiva a dluhopisy s vysokým výnosem.

V důsledku toho případné schválení bitcoinového ETF americkou Komisí pro cenné papíry a burzu otevře dveře velkému množství fondů. I když je ETF vyhrazeno část akcií a tříd více aktiv, nový nástroj ani nepotřebuje získat 500 miliard dolarů, aby poháněl tržní kapitalizaci BTC nad 2 biliony dolarů. Na burzách je uloženo méně než 2,5 milionu mincí, což představuje 125 miliard dolarů, které jsou připraveny k obchodování.

Přečti si také – Schválení Bitcoin ETF je blízko – tlak na komisi v USA roste!

Nejlepším kandidátem jsou komoditní fondy

Podle iShares hodnota globálních komoditních produktů obchodovaných na burze dosahuje až 263 miliard dolarů. Vzhledem k tomu, že není uveden každý podílový fond, je rozumné předpokládat, že skutečný počet přesahuje 500 miliard dolarů.

To znamená, že pouhá 1procentní alokace z této konkrétní třídy aktiv se rovná 5 miliardám dolarů. Taková investice by určitě stačila na to, aby se cena BTC dostala nad maximum 65 000 dolarů.

Pokud bude bitcoinové ETF schváleno, obchodníci spustí potenciální příliv hned po ohlášení schválení. A to bez ohledu na to, zda produkty v prvních měsících získají jen 5 miliard dolarů.

Pokud vlády a centrální banky budou pokračovat v podporování likvidity, nákupu dluhopisů a vydávání stimulačních balíků, růst budou rizikovější aktiva, čímž se zvýší poptávka po ETF.

Mohlo by tě zajímat – Investoři bijí na poplach – blíží se schválení Bitcoin ETF, které může vyvolat bullrun!

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....