Je 21 mil. BTC reálné množství? Co se stane, až se vytěží poslední Bitcoin?

Share This Post

Bitcoinová síť už má za sebou opravdu dlouhou cestu. Poptávka po BTC neustále roste a je historicky na nejvyšší úrovni. Co se ale stane v momentě, až se vytěží poslední Bitcoin?

Vytěžený poslední Bitcoin?

Celková zásoba 21 milionů BTC by mohla být dosažena dříve, než se očekávalo. Zbývá vytěžit už jen necelé dva miliony. Je zde však mnoho odborníků, kteří předpokládají, že Satoshi Nakamoto určil při budování sítě jiné množství, než se tvrdí. V současnosti se absolutně nedá určit, jaké je množství BTC v oběhu, neboť se mnoho mincí ztratilo. Přesto se odhaduje, že bude poslední BTC vytěžen až v roce 2140.

„Při pohledu na masivní růst těžebního průmyslu Bitcoinu zůstává otázka, jaká je budoucnost bitcoinové sítě se všemi vytěženými mincemi?“

Mohlo by tě zajímat: TOP 5 kryptoměn s reálným využitím – 1. část

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů. Návod, jak koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.

Jediným problémem pro těžaře je, aby se dokázali popasovat se snižováním odměn. Ty se každé 4 roky snižují o jednu polovinu. V květnu 2012 byla jejich odměna snížena na 25 BTC. Aktuálně je to pouhých 6,25 BTC za každý nový blok. Při těžbě ovšem řeší extrémně složité matematické úkoly, které vyžadují špičkový hardware, který spotřebuje obrovské množství energie.

Tato činnost se pro těžaře stane nerentabilní, protože výplaty jsou každé čtyři roky o polovinu nižší. V důsledku toho se pro ně těžba může v budoucnu stát nevýhodným obchodním modelem.

Síť Bitcoinu je jeho nejkritičtější složkou. Je to koncept distribuované účetní knihy, který je základem všech kryptoměn a dělá je tím, čím jsou. Je proto opravdu složité určit, co se stane po vytěžení všech BTC.

Co to ale může znamenat?

Nedostatek BTC může rapidně zvýšit jeho hodnotu. Při takovém stavu mohou lidé v panice nakupovat BTC, a tak budou hodleři ve velmi silné pozici v případě prodeje svých aktiv.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...