Vitalik Buterin, spoluzakladatel Etherea a jedna z nejpopulárnějších osobností krypto průmyslu, prohlásil, že Ethereum není pouze finančním nástrojem. Jde především o jeho užitečnost a budování decentralizovaných služeb, které dokáží pracovat i s projekty mimo finanční svět.
Ethereum je budoucnost
ETH a projekty, které jsou postaveny z různých blockchainů, nejsou prospěšné pouze díky jejich ceně. Cílem Buterina je budovat několik projektů a ekosystémů, které dokáží být užitečné ve více sférách. Vitalik Buterin tato slova pronesl na konferenci EthCC konané 20. až 22. července v Paříži.
Mohlo by tě také zajímat: Bitcoin se brzy vrátí na historické maximum a do roku 2030 dosáhne 400 000 USD – další pozitivní předpověď je na světě!
Buterin dále konstatoval, že Ethereum je aktuálně využíváno zejména ve světě financí, ovšem není to jediná sféra, na níž pracují. Hlavní vizí Etherea bylo vždy posouvat decentralizaci daleko za hranice financí. Podle Buterina aktuálně existuje několik důvodů, proč je sektor DeFi tak dominantní. Problémem nadále zůstávají poplatky, které jsou již ve stádiu řešení. Aktuálně je nejvhodnější doba na to, aby se Ethereum posunulo o krok dál a začalo pracovat na nových projektech. Buterin vyzdvihl zejména stále populárnější sektor NFT.
Buterinovy dva hlavní cíle do budoucna:
- Vytvořit něco, co je v souladu s hodnotami a podporou pro komunitu.
- Vytvořit něco, co je v souladu s potřebami, čili něco užitečného.
Budování ekosystému sociálních médií Etherea je podle Buterina jedna z nejdůležitějších věcí, na které je třeba se soustředit. Kryptografická technologie může vyřešit několik hlavních problémů, se kterými se setkávají centralizovaná sociální média.
Mohlo by tě také zajímat: Bitcoin se pomalu probouzí – 3 důvody, proč obchodníci považují cenu 29 500 USD za nové dno!
„Ekosystém Etherea se musí rozšířit nad rámec obchodování s tokeny. Tento druh je stabilní a hodnotný do první a druhé vrstvy. Jakmile se ale dostanete do šesté vrstvy, ve skutečnosti zvyšujete finanční nestabilitu a riziko, že se celá věc zhroutí, a potenciálně tímto krokem můžete naštvat několik regulačních orgánů.“