Jerome Powell se vyjádřil k dlouho očekávanému tématu – kdy FED zveřejní zprávu o kryptoměnách?

Předseda FED Jerome Powell se vyjádřil ke kryptoměnám
Předseda FED Jerome Powell se vyjádřil ke kryptoměnám. Zdroj: Shutterstock, JOCA_PH

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell se 11. ledna postavil před senátní bankovní výbor. Podle jeho slov bude dlouho očekávaná zpráva Fedu o kryptoměnách brzy venku.

Powell před senátním výborem

Předseda Fedu svými slovy ujistil kongres, ale i veřejnost, protože v nejbližších týdnech můžeme očekávat zprávu o digitálních aktivech, která může zásadním způsobem ovlivnit směřování kryptoměn v roce 2022.

„Zpráva je opravdu připravená a očekávám, že ji zveřejníme – nerad to opakuji – v nejbližších týdnech.“

Přečti si také – Bitcoin a Ethereum v roce 2022 za 100 000 $ a 5 000 $ podle Bloomberg Intelligence

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binanc , kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

V každém případě, široká veřejnost a zejména kryptoměnová komunita přisuzuje zmiňované zprávě obrovskou důležitost. Powell však uvedl, že zúčastněným stranám nemusí poskytnout odpovědi, které hledají. Jde spíše o cvičení v kladení otázek a hledání odpovědí od veřejnosti.

Digitální dolar?

Podle odhadů odborníků bude hlavním tématem zprávy perspektiva digitální měny centrální banky, resp. digitálního dolaru. Kryptoměnový průmysl vnímá toto téma jako extrémně důležité.

Znovuzvolení Powella jako předsedy Fedu se ve světě kryptoměn vnímá neutrálně. Má pověst stabilního člověka, díky čemuž je jeho opětovná nominace nekontroverzní, a to i přesto, že ho více demokratičtí senátoři tlačili, aby rozšířil činnost Fedu v oblasti rasových rozdílů a klimatických změn.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.