Bitcoin tvoří další death cross – cena musí udržet support 40 000 $

Bitcoin a death cross
Bitcoin a death cross. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Bitcoin (BTC) vytvořil 8. ledna obchodní model, který je široce sledován tradičními analytiky pro jeho schopnost předvídat další ztráty.

50denní exponenciální klouzavý průměr (50denní EMA) klesá pod svůj 200denní exponenciální klouzavý průměr (200denní EMA). Tím se vytváří takzvaný „death cross“. Tento vzorec se objevil, když Bitcoin prošel v předchozích dvou měsících drsnou jízdou a klesl o více než 40 % ze svého rekordního maxima 69 000 dolarů.

Burza Binance je největší a pravděpodobně také nejlepší kryptoměnová burza. Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti vytvořit si účet přes náš link. Získáš tak doživotní slevu na jakýkoli obchod, který otevřeš na této burze.

Přečti si také – Bitcoin a Ethereum v roce 2022 za 100 000 $ a 5 000 $ podle Bloomberg Intelligence

Death cross Bitcoinu tentokrát vypadá nebezpečně

Nejnovější pokles Bitcoinu odrážel rostoucí obavy investorů z rozhodnutí Fedu agresivně uvolnit svoji měnovou politiku. A to včetně zrušení programu nákupu aktiv v hodnotě 120 miliard dolarů měsíčně, po kterém budou následovat tři zvýšení sazeb v roce 2022.

V důsledku rostoucích úrokových sazeb je držení volatilních aktiv, jako je Bitcoin, obvykle méně přitažlivé než státní dluhopisy, které nabízejí garantované výnosy.

„To je důkaz, že Bitcoin působí jako rizikové aktivum,“ řekla Wall Street Journal Noelle Achesonová, vedoucí tržních statistik společnosti Genesis Global Trading. Dodala, že krátkodobí držitelé budou „nejblíže k odchodu“.

V důsledku toho by celkové snížení hotovostní likvidity ve spojení s death crossem mohlo spustit další výprodeje na trhu s BTC. To ovšem platí, pokud se cena BTC neodrazí od současné úrovně podpory kolem 40 000 USD, což je linie 0,382 Fib uvedená v grafu níže.

Bitcoin death cross a Fibonacci
Bitcoin death cross a Fibonacci. Zdroj: TradingView

Prolomení pod 40 000 USD však může indikovat prudší volatilitu a další korekční leg.

Mohlo by tě zajímat – Bitcoin je 3. nejvyhledávanější slovo v Česku za rok 2021 podle Google trends


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.