Bitcoin je 3. nejvyhledávanější slovo v Česku za rok 2021 podle Google Trends

Google trends Česko bitcoin
Google trends Česko bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Shawn.ccf

Současná situace na trhu kryptoměn představuje již několikaměsíční korekci, nicméně i přesto máme za sebou úspěšný rok. Dlouhodobý trend Bitcoin nezměnil a stále dosahuje dlouhodobých vyšších lokálních minim i maxim. Ačkoli současný trend je spíše poháněn institucemi a ne retailem, údaje z Google Trends hovoří jasně.

V Česku dosáhl Bitcoin v žebříčku vyhledávání třetího místa, což hovoří o jasném zájmu retailu. I když Google trends neurčuje přímou úměrou směřování trendu, přesto nelze ignorovat růst zájmu ze strany běžných lidí.

Google trends Bitcoin Česko 2021
Google trends Bitcoin Česko 2021. Zdroj: Google trends

Chceš nakoupit a obchodovat kryptoměny? Burza Binance je aktuálně nejlépe hodnocenou burzou na světě s velmi levnými poplatky za nákup. Vytvoř si nyní účet přes náš >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Mohlo by tě zajímat – Otevřený zájem o BTC je velmi vysoký v porovnání s kapitalizací – Co to znamená?

Zájem o Bitcoin

Následující obrázek zobrazuje průběh vyhledávání slova Bitcoin po celý rok. Jak vidíme, největší zájem nastal právě během prvního pololetí, a to konkrétně tehdy, kdy BTC dosahoval nových ATH. Ve druhé polovině roku 2021 se zájem víceméně pohyboval na stejných úrovních, a to i v případě, kdy znovu útočil na ATH a krátkodobě ho i dosáhl.

Bitcoin podle krajů
Bitcoin podle krajů. Zdroj: Google trends

Největší zájem o BTC byl konkrétně v Praze. Následovaly Zlínský, Jihomoravský, Moravskoslezský a Královohradecký kraj.

Je pravděpodobné, že se graf trendů Google brzy změní, pokud BTC dosáhne dna korekce. Všechny nové peníze, které pak přijdou, by kryptoměnu mohly dostat do nových výšin. Na druhou stranu, jestliže se zájem v budoucnosti neprobudí, cena Bitcoinu by mohla opět klesnout.

Přečti si také – Kosovo zakazuje těžbu kryptoměn – země je v obrovské energetické krizi


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.