Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Share This Post

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna Classic (LUNC), zakladatel Terraform Labs, Do Kwon, nyní čelí zatykači od jihokorejských úřadů. 

Soud se sídlem v Soulu údajně vydal zatykač na Kwona a pět dalších lidí, kteří se všichni v současné době nacházejí v Singapuru. Podle prokuratury v Jižní Koreji čelí zakladatel Terra obvinění z porušení zákona o kapitálových trzích v zemi.

Pád společnosti Terra

Komunita kolem společnosti Terra se nejprve domnívala, že jde o útok FUD, nakonec ale došlo k největšímu zhroucení trhu v historii kryptoměn, což vyvolalo ztrátu milionů aktiv od investorů TerraUSD (UST) – nyní přejmenované na TerraUSD Classic (USTC) – a Terra (LUNA), která je také přeznačena na Luna Classic (LUNC). Stabilní coin UST se začal vzdalovat od svého navázání na americký dolar a v červnu klesl na historické minimum 0,006 dolaru.

Kromě UST, i kryptoměna LUNA, která kdysi dosáhla svého vrcholu na 119,18 dolarů, masivně klesla na historické minimum 0,0000009 dolaru, což způsobilo paniku na trzích a vývolalo i několik sebevražd. 

Krach Terra také ovlivnil různé protokoly decentralizovaného financování (DeFi), což vedlo k 80% poklesům u projektů, které byly spojeny se stablecoinem.

Know před úřady

Dne 17. srpna si Kwon najal právníky z právnické firmy se sídlem v Jižní Koreji jen pár dní poté, co řekl, že se na něj úřady ještě nedostaly. Podle zprávy zakladatel Terra doručil jmenovací dopis na oddělení odpovědnému za vyšetřování kolapsu Terra.

Zakladatel Terra také prolomil své mlčení 16. srpna ve snaze očistit své jméno od různých obvinění. Navzdory Kwonovu úsilí však členové komunity stále kritizovali generálního ředitele Terra a srovnávali jeho situaci s tvůrcem Tornado Cash, který byl zatčen za sepsání kódu ochrany osobních údajů.

Related Posts

Blížiaci sa hard fork Etherea zvyšuje záujem obchodníkov – Prekoná ETH hranicu 2 000 dolárov?

Ethereum (ETH), druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, aj...

Problém Credit Suisse prináša kryptomenám dobré aj zlé správy

Po nedávnom krachu niekoľkých amerických bánk sa dostala do...

Šéf FDIC počas vypočutia v Senáte: Kryptobanky zle zvládli tradičné riziká

Bankový výbor Senátu Spojených štátov v reakcii na nedávne...

Medvedí trh je na konci – Bitcoin v apríli začne rásť

V nedeľu som v analýze písal o silnom trende...

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...