Kazachstán nařídí prodej 75 % příjmů z těžby kryptoměn pro daňové účely

Share This Post

Kazachstán oznámil plány na zavedení nových kryptoregulací s cílem omezit daňové podvody a nezákonné obchodní operace.

Nový zákon podepsaný kazašským prezidentem Kassym-Jomartem Tokajevem 6. února obnovil postoj národa proti nezákonným těžebním operacím a vydávánmí kryptografických aktiv. Ze dvou odlišných právních předpisů první vyžaduje, aby emitenti zajištěných digitálních aktiv měli povolení vlády.

Kromě toho budou tito emitenti podléhat monitorování podle stávajícího zákona země – „O boji proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu. Zákon vstoupí v platnost od 1. dubna 2023.

Nebezpečná digitální aktiva

Druhá legislativa se zaměřuje na nezabezpečená digitální aktiva, která se obvykle vydělávají těžbou kryptoměn. Aby se snížila možnost daňových úniků, budou těžaři kryptoměn v Kazachstánu nuceni prodat alespoň 75 % svých příjmů prostřednictvím registrovaných kryptoburz. Toto pravidlo, jehož cílem je shromažďovat „informace o příjmech těžařů a digitálních těžebních poolů pro daňové účely“, bude účinné od 1. ledna 2024 do 1. ledna 2025.

Všechny licence na těžbu kryptoměn v Kazachstánu jsou vydávány na omezenou dobu tří let a liší se podle toho, zda těžař vlastní těžební zařízení či nikoli.

CBDC v Kazachstánu

Spolu se zavedením výše uvedených zákonů Kazachstán spustil pilotní projekt svého projektu digitální měny centrální banky (CBDC).

Ve zprávě, kterou společně zveřejnila Národní banka Kazachstánu (NBK) a kryptoburza Binance, napsal náměstek guvernéra NBK Berik Sholpankupov o vizi banky :

„Je důležitá spolupráce mezi tradičními financemi a DeFi. V Kazachstánu jsme také zahájili praktický výzkumný a vývojový projekt, abychom prozkoumali, jak může naše CBDC – Digital Tenge – propojit svět kryptoměn s tradiční infrastrukturou fiat plateb.“

V říjnu 2022 kazašský úřad pro finanční služby Astana udělil Binance trvalou licenci na správu platformy digitálních aktiv a poskytování služeb úschovy.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...