Kazachstán nařídí prodej 75 % příjmů z těžby kryptoměn pro daňové účely

Share This Post

Kazachstán oznámil plány na zavedení nových kryptoregulací s cílem omezit daňové podvody a nezákonné obchodní operace.

Nový zákon podepsaný kazašským prezidentem Kassym-Jomartem Tokajevem 6. února obnovil postoj národa proti nezákonným těžebním operacím a vydávánmí kryptografických aktiv. Ze dvou odlišných právních předpisů první vyžaduje, aby emitenti zajištěných digitálních aktiv měli povolení vlády.

Kromě toho budou tito emitenti podléhat monitorování podle stávajícího zákona země – „O boji proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu. Zákon vstoupí v platnost od 1. dubna 2023.

Nebezpečná digitální aktiva

Druhá legislativa se zaměřuje na nezabezpečená digitální aktiva, která se obvykle vydělávají těžbou kryptoměn. Aby se snížila možnost daňových úniků, budou těžaři kryptoměn v Kazachstánu nuceni prodat alespoň 75 % svých příjmů prostřednictvím registrovaných kryptoburz. Toto pravidlo, jehož cílem je shromažďovat „informace o příjmech těžařů a digitálních těžebních poolů pro daňové účely“, bude účinné od 1. ledna 2024 do 1. ledna 2025.

Všechny licence na těžbu kryptoměn v Kazachstánu jsou vydávány na omezenou dobu tří let a liší se podle toho, zda těžař vlastní těžební zařízení či nikoli.

CBDC v Kazachstánu

Spolu se zavedením výše uvedených zákonů Kazachstán spustil pilotní projekt svého projektu digitální měny centrální banky (CBDC).

Ve zprávě, kterou společně zveřejnila Národní banka Kazachstánu (NBK) a kryptoburza Binance, napsal náměstek guvernéra NBK Berik Sholpankupov o vizi banky :

„Je důležitá spolupráce mezi tradičními financemi a DeFi. V Kazachstánu jsme také zahájili praktický výzkumný a vývojový projekt, abychom prozkoumali, jak může naše CBDC – Digital Tenge – propojit svět kryptoměn s tradiční infrastrukturou fiat plateb.“

V říjnu 2022 kazašský úřad pro finanční služby Astana udělil Binance trvalou licenci na správu platformy digitálních aktiv a poskytování služeb úschovy.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...