Centrální banka Spojených arabských emirátů vydá CBDC jako součást svého programu finanční transformace

Share This Post

Centrální banka Spojených arabských emirátů (CBUAE) plánuje spustit digitální měnu centrální banky (CBDC) pro přeshraniční a domácí použití jako součást nově zahájeného programu transformace finanční infrastruktury (FIT). 

V nedávném oznámení CBUAE představil program FIT a zdůraznil jeho cíl podporovat sektor finančních služeb v zemi. Centrální banka zdůraznila, že program podpoří digitální transakce a umožní konkurenceschopnost SAE jako finančního a digitálního platebního centra.

První fáze programu FIT zahrnuje vydání CBDC. Podle centrální banky by vydání CBDC „vyřešilo problémy a neefektivitu přeshraničních plateb a pomohlo by podpořit inovace pro domácí platby, resp. Podle Khaleda Mohameda Balamy, guvernéra CBUAE, bude program FIT „podporovat prosperující finanční ekosystém SAE a jeho budoucí růst“.

Kromě CBDC vláda také plánuje spuštění jednotné platformy pro platby kartou pro „usnadnění růstu elektronického obchodu“ a platformy pro okamžité platby na „podporu finančního začlenění a umožnění bezhotovostní společnosti“ během první fáze programu.

Program FIT má devět iniciativ, včetně těch, které budou realizovány v první fázi. Iniciativy po první fázi zahrnují platformu e-Know Your Customer a inovační centrum.

Pravidla pro úplné tržní produkty

Dne 7. února vydal dubajský úřad pro regulaci virtuálních aktiv (VARA) své dlouho očekávané „Pravidla pro úplné tržní produkty“, které zahrnují komplexní průvodce aktivitami virtuálních aktiv pro projekty působící v emirátu. Zákony zahrnují zákaz vydávání „kryptoměn se zvýšenou anonymitou“, které se také běžně nazývají „mince na ochranu soukromí“ a související činnosti.

Dne 10. února vyjádřili různí hráči v SAE své pocity v reakci na nový vývoj. Saqr Ereiqat, spoluzakladatel Crypto Oasis, nedávno řekl, že coiny na ochranu soukromí se liší od bitcoinů. Výkonný ředitel uvedl, že představují jedinečnou výzvu, protože mohou potenciálně umožnit nezákonné činnosti.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...