Když se tento bitcoinový indikátor naposledy změnil na býčí, zaznamenal 65% nárůst – stane se to znovu?

Share This Post

Bitcoin byl odmítnut na silné rezistenci. První kryptoměna podle tržní kapitalizace by se tak mohla vrátit na předchozí dlouhodobá minima, jelikož se nadále obchoduje v nízkých objemech.

Začátek konference Bitcoin Miami 2022 by však mohl poskytnout býkům určitou podporu. Událost je obvykle plná pozitivních oznámení s přímým vlivem na cenu BTC.

Na druhou stranu makrofaktory, které brání Bitcoinu a jiným rizikovým aktivům dosáhnout nových maxim, opět získávají na významu. Federální rezervní systém USA (FED) začal proces zvyšování úrokových sazeb, nicméně mohl by být i agresivnější, protože inflace bude přetrvávat.

Z dlouhodobého hlediska hlavní komoditní stratég pro Bloomberg Intelligence Mike McGlone uvedl, že kryptoměna signalizuje nákupní signál ve svém trendovém signálu BI. Analytik uvedl, že je to poprvé od konce roku 2021, co se indikátor změnil na býčí.

Dlouhodobý býčí signál pro Bitcoin
Dlouhodobý býčí signál pro Bitcoin. Zdroj: Bloomberg Intelligence

Za posledních sedm let se vyskytlo 30 signálů, z nichž relativně vysokých 66 % bylo ziskových. Ačkoli makrofaktory zůstávají nepříznivé, nedávné zotavení může představovat podobný signál jako ze srpna 2021, který předcházel nárůstu o 65 %. A to i přes současnou korekci.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů. Návod, jak koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.

Přečti si také – TOP kryptoměny, které koupit v dubnu 2022 – jejich růst bude pokračovat

Silný dolar versus Bitcoin

Zdá se, že oživení amerického dolaru podněcuje současný pokles cen. Pravděpodobně souvisí s konfliktem mezi Ruskem a Ukrajinou a rostoucí inflací v USA.

Jak je vidět níže, americký dolar je v růstovém trendu již téměř rok. V květnu 2021 se měna dotkla svého ročního minima blízko 89 a signalizovala další zhodnocování, protože nejistota na globálních trzích roste a investoři se snaží chránit své bohatství.

Dolarový index
Dolarový index. Zdroj: TradingView

Kryptotrh čelí krátkodobé překážce pro nadcházející setkání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC). Obchodníkům se proto doporučuje sledovat rozvahu Fedu. To by mohlo poskytnout více informací o přístupu instituce k otázce inflace a agresivitě jejich měnové politiky.

Mohlo by tě zajímat – Jaký je nejvíce medvědí scénář pro Bitcoin?

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...