Kolik BTC potřebujete, abyste byli velryba?

0
whaleshark

Čas od času internet obletí zpráva o obrovském množství peněz, které právě opustily jednu BTC peněženku a přistály na druhé. Kryptokomunita tehdy většinou zpozorní, protože může jít o přípravu na pumpu nebo naopak dump. Na Twitteru dokonce existuje populární kanál, který na takovéto pohyby upozorňuje. Jmenuje se Whale Alert a sleduje transakce velkých hráčů (velryb).

Velryba v akci

Jistá velryba před deseti dny převedla 94 504 BTC – to je skoro miliarda dolarů! Samozřejmě, okamžitě se začalo spekulovat, že coiny šly na účet burzy Bakkt, která bude spuštěna už čtyři dny (21. 9.).

Ale určitě se shodneme na tom, že nemusíte být miliardář, abyste se mohli stát bitcoinovou velrybou.

Koncept velryby vychází z faktu, že 1 % peněženek drží více než 55 % BTC. Tito velcí hráči mají podstatný vliv na trh a umí s ním manipulovat (i když ne vždy úspěšně). Psychologii velryb a způsobům, jakými manipulují cenu BTC, jsme se věnovali zde.

Ale kolik BTC potřebuji, abych se stal velrybou?

Představte si, že je rok 2010 a vy jste právě vytěžili 10 000 BTC. Cítíte se jako velryba? OMYL! Máte sotva na pizzu! Dnes už by vám však tato částka zajistila titul největšího savce na Zemi. Mnoho lidí tvrdí, že průměrná velryba má přibližně 1000 BTC.

Ani toto číslo však není vytesané do kamene a co je nejdůležitější, časem se mění. Velryba jste tehdy, když máte vliv na trh. A to závisí na ceně Bitcoinu a hlavně likvidity. Existují názory, že v budoucnu bude mít průměrná velryba 0,28 BTC.

Pokud se likvidita na trhu sníží natolik, že nákup/prodej tak malého množství výrazněji pohne cenou Bitcoinu, tak proč ne? Je však málo pravděpodobné, že by jeden z 21 000 000 coinů mohl nějak vážněji zasáhnout do obchodování.

Nakonec tu máme ještě jeden zajímavý pohled. Je jedno, kolik Bitcoinů je ve vašem vlastnictví. Pokud je všechny prodáte, jen abyste pohnuli trhem, jediné, čeho dosáhnete, je, že už dál nebudete BTC velryba!

Samozřejmě že neexistuje jedno jasné číslo, které z vás udělá velkého hráče. Záleží to na množství dalších faktorů. Obchodujete na páku? Máte k dispozici team traderů a botů, nebo pouze tupě klikáte buy/sell? Máte nějaký vliv na kryptokomunitu, nebo jen tučnou peněženku? Abyste zmanipulovali trh, nepotřebujete ani jedno satoshi. Postačí dobrý příběh.

Opravdu to chcete vědět?

Každopádně, tento článek nepíšeme jen tak nadarmo. Rozhodli jsme se exkluzivně pro vás zjistit skutečné a jasné přirozené číslo, které vyjadřuje minimální počet Bitcoinů potřebných na titul VELRYBA. Toto číslo jsme obdrželi rozsáhlou analýzou Bitcoin blockchainu a obchodní aktivity na všech burzách a směnárnách.

A co je ještě lepší, náš skript toto číslo neustále propočítává, takže vždy získáte aktuální hodnotu.

Klikněte sem a zjistěte, kolik Bitcoinů má nejmenší velryba.

Velrybou se nestanete, pokud vás někdo okrade. Proto se vyplatí dodržovat základní bezpečnostní zásady práce s kryptoměnami:

avatar
  Subscribe  
Upozornit na