[PŘEHLED TRHU] Dokdy bude nuda na Bitcoinu? Zaujala jen situace na Krakenu

0
prehled_trhu

Ahojte, tradeři. Máme tu pondělí, a to znamená nový týden a nový přehled trhu. Dnes se trochu podíváme na graf Bitcoinu – asi nejzajímavější situaci z posledních hodin.

Disclaimer/ Tento článek je určen k přehledu. V případě, že podle něj budete obchodovat a proděláte, za vaše ztráty nemůžeme. Pokud máte zájem o profesionální analýzy trhu, sledujte Trading11.com.

Co se stalo na Krakenu?

Už minulý týden jsem tu hovořil o zajímavé situaci, která se stala na Bitfinexu, a konkrétně u coinu NEO. NEO během jedné minuty udělalo pumpu celkově přes 115 %, ale následně se v téže minutě propadlo a minutovou svíčku uzavřelo tam, kde začalo. Podobně extrémní situace se stala i přes víkend na Krakenu, ale na páru XBT/USD – čili přímo na Bitcoinu.

Na grafu to vypadalo asi nějak takto. Svíčka udělala dlouhý knot od 8 000 až po 12 000 dolarů. K chybě se přiznal i sám Kraken:

„Problém nastal v okamžiku, kdy se objednávky začaly párovat s nesprávnou stranou. Někteří klienti tak nakoupili za 8k a jiní prodali za 12k bez vyčerpání likvidity.“

Po NEO jsme se dočkali také znovu celkem zajímavé situace. Není žádným tajemstvím, že likvidita je stále extrémně nízká, a proto se mohou dít i takové věci.

Jak je na tom Bitcoin?

Znovu zopakuji, že přehled trhu nemá sloužit jako technická analýza Bitcoinu, a pokud máte zájem vidět podrobněji technické analýzy, tak se přepněte na Trading11.

V tomto článku se jen laicky podíváme na Bitcoin a to, v jaké fázi se momentálně nacházíme. Když pomineme Kraken a jejich chybu, tak cena se již téměř 4 dny hýbe v rozmezí zhruba 250 dolarů. Co je však velmi zajímavé, je to, že altcoiny rostou. Altcoiny jako EOS či ZEC konečně začaly růst a přidávají se i ostatní mince. Co se Bitcoinu týče, tak stále track pohyb na 11 000 dolarů. Zatím nemám nejmenší důvod myslet si něco jiného. Tento pohyb do strany, který vidíme, neřeší nic. Neprorazili jsme žádnou silnou rezistenci ani support. Jednoduše byl víkend a cena zůstala klidná. V příštích 24 hodinách bych však očekával už menší vychýlení.

Takže, i když byla na Bitcoinu poslední 4 dny celkem nuda, tak altcoiny se začaly hýbat, a to je pro nás dobrý signál. Altcoiny totiž klesly mnohem více a drastičtější než Bitcoin a mají tedy co dohánět. Na podobné situace jsme zvyklí, protože altcoiny v minulosti začaly růst, právě když Bitcoin nedělal nic. Otázka však je, co se s nimi stane, když Bitcoin zavelí k růstu.

Chtěli byste se naučit obchodovat i vy? 6 traderů z 3 různých zemí vás naučí své finty v tomto kurzu!

  • Více než 26 hodin videí
  • +20 powerpoint prezentací
  • Dotazník
  • Livetrading
  • Zkušební cvičení
  • A mnoho dalšího…

Vychutnejte si VIDEO ZDARMA jako ukázku na tomto odkazu!

Co číst dál?

HUPS – Bug na burze Kraken způsobil, že se Bitcoin dostal na 12 000 $

avatar
  Subscribe  
Upozornit na