Kolik byste vydělali na Bitcoinu, pokud byste investovali od roku 2016? Výsledek je překvapivý

Share This Post

Kryptoměny jsou stále více trend a lákají investory z téměř všech sektorů. Zajímavé je hlavně zhodnocení a technologie, která stojí za kryptoměnami. V tomto článku si řekneme, jaké zhodnocení by měla naše investice, pokud bychom začali investovat již v roce 2016. Některé z vás to může velmi překvapit.

Jednorázová investice

Počítejme období od 01. 01. 2016, kdy byla cena na nejznámější burze Bitstamp kolem 450 USD. K dnešnímu dni je cena 38 500 USD. Představuje to přibližně 8 500% zhodnocení. Ve srovnání s indexem S&P500 je to nesrovnatelný rozdíl. Tento největší index světa činí roční zhodnocení něco přes 10 %. S přihlédnutím k inflaci od roku 2016 je čistý zisk kolem 5 až 6 %. Celkově si tedy povídáme o přibližně 30procentním zhodnocení. V případě Bitcoinu inflaci ani nemusíme počítat, jelikož tvoří minimální položku.

Zhodnocení Bitcoinu od roku 2016

Pravidelná investice

V případě pravidelné investice, například jednou týdně v podobě 10 USD, by výsledek byl rovněž velmi zajímavý. Celkově za 6 let bychom do Bitcoinu zainvestovali 3140 USD. Hodnota účtu by byla více než 73 000 USD. Procentuální zhodnocení je 2 321 %.

Zisk na BTC na základě DCA
Zisk na BTC na základě DCA. Zdroj: dcabtc.com

Závěr

Předchozí zhodnocení není v žádném případě zárukou zhodnocení v budoucnosti. Bitcoin je třeba brát jako aktivum, které má své potenciální výhody, ale na druhou stranu i rizika. Výhody v podobě technologie a nízké likvidity. Nevýhody v podobě vysoké volatility a pohybů. Základem každého investora je mít plán a zvážit všechna možná rizika a scénáře, které mohou nastat. Investování do Bitcoinu jistě dává smysl. Ale pouze v tom případě, že nechci vydělat okamžitě, ale dávám si dlouhodobé cíle. Je třeba si jasně stanovit exit systém, kolik chci odprodávat, nakupovat a za jakých okolností.

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Přečti si také: Jak začít úspěšně investovat v roce 2022?

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...