Twitter je platforma pro členy komunity, kde mohou diskutovat o různých pohledech na problémy v kryptoprostoru. Produktivním diskuzím však často brání roboti, kteří spamují „proč o tom nikdo nemluví?“ často v kombinaci s odkazem na stinné projekty nebo podvodné vstupní stránky. Kvůli tomu komunita vyjadřovala svůj hněv různými způsoby, přičemž někteří používali satiru či dokonce umění.
No one:
Absolutely no one:
Crypto bots in replies: WHY IS NOBODY TALKING ABOUT THIS?!
— Cointelegraph (@Cointelegraph) September 7, 2022
Kryptoanalytik Lark Davis zveřejnil snímek obrazovky robotů, kteří předstírají, že jsou CEO Binance, Changpeng Zhao. Davis označil Twitter a vyzval je, aby problém vyřešili. Analytik zároveň popsal vlákna Twitteru jako „pustinu robotů“.
Sám Zhao se k problému také vyjádřil a řekl, že roboti by měli mít vysokou prioritu na seznamu úkolů na Twitteru. Generální ředitel Binance sdílel video, které ukazuje, jak mnoho jeho imitátorů zaplavuje vlákno. Zhao také objasnil, že pokud to lidem nebylo zřejmé, nekomentoval vlákno, které ukázal.
Poukázání na problém uměním
Na problém upozorníl také obchodník s kryptoměnami Scott Melker svým vlastním způsobem. Umělec učinil své vlastní prohlášení tím, že přeměnil podvodné tweety na digitální umělecký kostým.
"why is nobody talking about this????" a garment made purely of crypto twitter scam messages
day 190 – My full unedited creative process for this piece below ? pic.twitter.com/XZq5OvSt0A
— Crypto Bushi ᵍᵐ (@thecryptobushi) August 24, 2022
Elon Musk sliboval konec podvodných botů
V dubnu miliardář Elon Musk v jednom z rozhovorů řekl, že pokud úspěšně koupí Twitter, jednou z jeho hlavních priorit bude odstranění armád podvodných botů v rámci sociální platformy. Podle Muska roboti platformu „mnohem zhoršují“, čímž na tento problém upozorňují.
Jak se podvodům vyhnout
Dne 21. srpna zveřejnil analytik kybernetické bezpečnosti vlákno, jehož cílem je pomoci nezkušeným uživatelům kryptoměn vyhnout se podvodům založeným na Twitteru. Analytik zdůraznil, že podvodníci používají mnoho strategií, jako jsou falešné airdrops, falešné projekty a malware.