FBI se snaží aktivně bojovat proti ransomwaru

Share This Post

Tři federální agentury ve Spojených státech – Federální úřad pro vyšetřování (FBI), Agentura pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury a Středisko pro sdílení a analýzu vícestátních informací – společně vydaly doporučení, ve kterém hledají informace k omezení útoků ransomwaru. 

V rámci kampaně #StopRansomware upozornilo společné poradenství v oblasti kybernetické bezpečnosti občany o programu typu ransomware, který šifruje data a požaduje výkupné za dešifrování.

Trojice očekává prudký nárůst ransomwarových útoků, primárně zaměřených na vzdělávací instituce, a dodává, že „školní obvody s omezenými možnostmi kybernetické bezpečnosti a omezenými zdroji jsou často nejzranitelnější.“

Pomoc od amerických občanů

Zatímco proaktivní opatření zůstávají zásadní pro boj proti ransomwaru, FBI požádala americké občany, aby nahlásili informace, které pomohou sledovat místo pobytu hackerů. Některé klíčové informace, které FBI hledá, zahrnují informace o bitcoinové (BTC) peněžence, výkupné a IP adresy spojené s útočníky.

Pomocí adres peněženek mohou úřady zpětně vysledovat nezákonné transakce na neměnném blockchainu bitcoinu, aniž by se museli obávat, že stopa vychladne.

Kriminalita na blockchainech se snižuje

Zatímco bitcoin umožňuje bezproblémové přeshraniční transakce, většina útočníků dává přednost používání fiat měn k financování svých nezákonných aktivit. Bylo také zjištěno, že pouze 0,15 % aktivity na blockchainech v roce 2021 souviselo s kriminalitou, která se rok od roku neustále snižuje.

Kromě toho tyto tři federální agentury důrazně odrazují Američany od placení výkupného, ​​„protože platba nezaručuje, že soubory obětí budou obnoveny“. Jednotlivci zasažení ransomwarovými útoky mohou nahlásit podrobnosti návštěvou místní kanceláře FBI nebo prostřednictvím oficiálních komunikačních kanálů.

Nedávný útok na UM

Nizozemská veřejná prokuratura nedávno vystopovala kryptopeněženky spojené s ransomwarovým útokem na nizozemskou Maastrichtskou univerzitu (UM).

V roce 2019 ransomwarový hack zmrazil všechna aktiva UM, jako jsou výzkumná data, e-maily a zdroje knihoven. UM později souhlasila s tím, že zaplatívýkupné ve výši 200 000 EUR v BTC, což je v současné době ohodnoceno na zhruba 500 000 EUR.

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...