Počas jedinej transakcie odišlo z Binance 6000 bitcoinov v hodnote takmer 120 miliónov

Share This Post

Uprostred prebiehajúcej kryptozimy hľadá trh ukazovatele, ktoré môžu potenciálne ovplyvniť cenu aktív, ako je aj bitcoin (BTC). Jedným z kľúčových sledovaných ukazovateľov je činnosť bitcoinových veľrýb a ako sa správajú pri správe svojich majetkov.

V tomto prípade údaje na reťazci ukazujú, že jedna bitcoinová veľryba previedla 6 003,59 BTC (117,6 milióna USD) z kryptografickej burzy Binance v rámci jedinej transakcie. Informáciu zverejnil 4. septembra na svojom twitter účte komunitný manažér spoločnosti CryptoQuant JA_Maartun.

Mohlo by vás tiež zaujímať: TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa

Veľryby a ich motivácia

Vzhľadom na anonymnú povahu kryptomien je takmer nemožné určiť vlastníka danej bitcoinovej adresy. V podmienkach poklesu trhov však možno predpokladať, že veľryba presunula bitcoin do bezpečnejšej studenej peňaženky. To nám naznačuje, že daný investor zrejme nemá v úmysle v blízkej budúcnosti predávať.

V niektorých prípadoch väčšina veľkých držiteľov dáva prednosť priamej úschove svojich mincí, a to najmä v prípade, ak ich plánujú držať dlhšiu dobu. Mimochodom odliv mincí z búrz je všeobecne považovaný za prejav býčieho sentimentu.

Okrem bezpečnostných dôvodov niektoré veľryby obvykle rozdeľujú svoje podiely na rôznych krypto burzách aj z dôvodu lepšej likvidity. Sledovanie predajných a nákupných vzorcov veľrýb sa niekedy považuje za dobrý ukazovateľ pohybu ceny aktíva.

Kritika bitcoinových veľrýb

Kvôli schopnosti ovplyvňovať cenu sa veľryby často dostávajú pod paľbu kritiky za to, že bitcoiny centralizovali, čím sa vzďaľujú od cieľa propagovať decentralizované financie.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Súmrak kryptomien? Fed zvažuje spustenie nového systému okamžitých platieb

Nerovnosť bohatstva v bitcoinoch bola terčom aj mnohých kryptomenových kritikov. Je zaujímavé, že po pokračujúcom zrútení trhu s kryptomenami sa zdá, že väčšina investorov „HODLuje“ aktívum v očakávaní možného oživenia. 

Záver

Bitcoin medzitým pokračuje v boji pod 20 000 $ po tom, čo prelomil túto úroveň v dôsledku pozitívnej správy o zamestnanosti v Spojených štátoch. V čase písania článku sa vlajková loď kryptomien obchodovala za 19 868 USD, čo videné optikou posledných 7 dní znamená pokles o zhruba 1,88 %.

Ak máte akýkoľvek dotaz týkajúci sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zaujímavý obsah.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...