Během pandemie došlo pouze k volné korelaci mezi trhy krypto a indexem S&P 500. Podle nejnovějších údajů však již BTC a S&P 500 spolu nekorelují.
V počátečních fázích propuknutí pandemie, přibližně od března do května, byla korelace volná a do jisté míry irelevantní. Následující graf představuje korelaci BTC s indexem S&P 500 v rozsahu od 1 (perfektní korelace) do -1 (inverzní korelace).
Jasně vidíme, že začátkem tohoto roku korelace prudce vzrostla na 0,6 v důsledku předčasného pandemického prodeje více aktiv. Nyní jsme však opět pod hodnotou 0,2, což v podstatě znamená, že už neexistuje žádná významná korelace.
Čtěte také – TOP 3 altcoiny, které se vyplatí držet více než Bitcoin – Které to jsou?
Společné faktory trhu
Přesto, že se tyto tržní trendy zjevně zdají odlišné, Greenspan uvedl, že existuje alespoň jeden společný faktor pohánějící akcie a digitální aktiva – Federální rezervní systém (Fed). V období, kdy Fed tiskne peníze, posílá ceny na všech trzích směrem nahoru.
Trh BTC vypadá býčí
Greenspan 2. srpna uvedl, že věří, že býčí trh je zpátky. Fed nadále připravuje půdu pro další bitcoinový nárůst s dalšími stimulujícími výdaji.
Od tohoto data se cena BTC dostala na 11 700 dolarů, aktuálně k 6. 8. 2020.
Tento nárůst přichází uprostřed očekávání, že americká vláda 7. srpna ohlásí druhý stimulační balíček. Demokratičtí vůdci prosazují balík v hodnotě 3,4 bilionu dolarů, zatímco republikáni obhajují balík v hodnotě 1 bilionu dolarů.
Mohlo by vás také zajímat:
Unce zlata za 30 000 $ – Bude zlato následovat Bitcoin z roku 2017?