Unce zlata za 30 000 $ – Bude zlato následovat Bitcoin z roku 2017?

0
Unce zlata za 30 000 $ - Bude zlato následovat Bitcoin z roku 2017?

Současná ekonomická situace a inflační snahy americké centrální banky Fed mnohým investorům kradou spánek. Do ekonomiky denně proudí desítky miliard nových dolarů (od začátku krize již více než 7000 miliard), dluh americké vlády roste o tisíc miliard každý měsíc, nezaměstnanost je na maximu, zemi sužuje nekonečná pandemie a protesty.

Chcete vědět, jak pár lidí okrádá celý svět? Viz tento krátký dokument: FED – Největší podvod v historii – Soukromá firma s výhradním právem tisknout dolary!

Špatná ekonomická situace v USA a extrémní inflace vyhnala cenu zlata na nové maximum

I navzdory této nepříjemné situaci však hodnota akcií amerických firem roste. Tedy… pokud ji budeme denominovat v dolarech. Pokud bychom ji ale porovnali se zlatem, rázem všechno vypadá jinak. Hodnota tohoto vzácného kovu nedávno překonala historické maximum, minulý víkend prorazila 2000 $ a aktuálně se již obchoduje za více než 2060 $.

GOLD weekly graf
GOLD weekly graf

Hodnota zlata za posledních devět týdnů neustále rostla, jak můžete vidět na přiloženém weekly grafu. To se často nestává ani během krize a poukazuje to na fakt, že dolar ztrácí svou hodnotu rychleji než kdykoliv předtím.

Cena zlata je jedinou metrikou, kterou Američané nemohou dobře manipulovat. Pokud budou dále tisknout, zlato bude růst a spolu s ním i další „bezpečné přístavy“ pro investory jako stříbro, palladium a nově i Bitcoin.

Bitcoin vs. zlato – Zopakuje se bull run z roku 2017?

Ve světle těchto událostí fanoušci kryptoměn očekávají, že Bitcoin zopakuje své rallye v roce 2021. Blížíme se přece na konec cyklu a ten byl v minulosti charakteristický parabolickým růstem. Bull run podporují i ​​fundamenty a hodnota BTC je již nyní na meziročním maximu.

K tomuto tématu jsme nedávno publikovali analýzu: Co se stane, až Bitcoin dosáhne historického maxima – Trh po překonání 20 000 $

Jak se ale bude chovat zlato? Tento vzácný kov je již nyní na novém ATH a před sebou má neprobádané území. Podle některých je to konec a brzy se vrátí do starých kolejí. Jiní očekávají postupný růst na 3 či 4 tisíce dolarů za unci. Ale co tak 30 000 $?

Toto je porovnání současného grafu zlata a posledního cyklu Bitcoinu. Graf Bitcoinu jsme sekli po překonání ATH v roce 2017. Všichni víme, že pak následoval parabolický růst na 20 000 $, ale pokud bychom zahrnuli tuto poslední část cyklu, nebylo by nic vidět.

50 let okrádat celý svět? Příběh o tom, proč jsme stále chudí

Zlato za 30 000 $ – Je to vůbec reálné?

Pokud bude zlato pokračovat v tomto tempu, v následujících čtyřech letech by se mohlo skutečně dostat na desetitisíce dolarů za unci. Tento cenový vývoj je samozřejmě podmíněn dalším tištěním peněz ze strany Fedu a novými vlnami koronaviru, se kterými se americká vláda nebude umět vypořádat.

Mnozí investoři jsou toho názoru, že pokud bude Fed pokračovat ve své inflační politice, dolar ztratí status světové rezervní měny. Denominovat hodnotu komodit v měně, která neustále ztrácí svou hodnotu a držet ji jako státní rezervy, nebude dávat smysl. Země postupně prodají své zásoby dolarů a obrátí se k euru nebo právě ke zlatu.

To vytvoří masivní díru v rozpočtu USA, kterou samozřejmě zalepí dalšími inflačními dolary. Celý proces a to, co mu předcházelo, jsme pěkně popsali v tomto článku: Příběh o hyperinflaci dolaru – Takto vznikla největší krize moderní historie

Mohlo by vás také zajímat:

TOP 3 burzy bez nutnosti KYC! Znáte je?

avatar
  Subscribe  
Upozornit na