Krypto trh stratil 486 miliónov dolárov, najviac od roku 2022

Share This Post

Krypto trh zažíva najhorší mesiac roku 2023, ako uvádza správa od Web3 portálu De.Fi. Straty za júl dosiahli celkom 486 miliónov dolárov, čo je šesťkrát viac ako celková čiastka za rok 2022.

Podľa správy De.Fi bola takmer polovica strát za júl spôsobená využitím chyby Multichain, čo samo o sebe spôsobilo straty vo výške 231 miliónov dolárov. Správa prichádza po niekoľkých vysoko profilových hackoch a zneužitiach. A po sérii legislatívnych aktivít ohľadom povahy kryptomien.

Straty krypto trhu za júl 2022 a 2023.
Straty krypto trhu za júl 2022 a 2023. Zdroj: De.Fi

So súčasným celkovým nahláseným objemom znovu nájdených kryptomien, za iba 6,15 milióna dolárov, zostáva takmer 99 % všetkých ukradnutých kryptomien a digitálnych aktív v júli nenájdených.

Podľa dokumentu výskumníci z De.Fi veria, že na rýchlom získaní stratených prostriedkov sa nerobí dosť:

Bohužiaľ, snahy o získanie stratených kryptomien v júli 2023 boli úplne nedostatočné. S iba 6 796 915 USD vrátenými. Z obrovskej sumy 486,35 milióna dolárov, ktoré boli stratené.

Výskumníci ďalej opisujú schopnosť kryptomenového sektora získať späť ukradnuté alebo stratené prostriedky ako kľúčový prvok pri zmierňovaní dopadu týchto nešťastných incidentov. Podľa správy väčšina strát nastala v sieti Ethereum, kde bolo stratených 447 miliónov dolárov v 36 prípadoch – vrátane útoku Multichain, ktorý zahŕňal 231 miliónov dolárov, a využitie chyby Alphapo, ktoré stálo okolo 100 miliónov dolárov.

Straty kryptomien podľa siete. Zdroj. De.Fi
Straty kryptomien podľa siete. Zdroj. De.Fi

Druhou najväčšou sieťou bola Base, ktorá zaznamenala stratu 23 miliónov dolárov v jednom prípade. Binance bola tretia s nahlásenou stratou takmer 11 miliónov dolárov v 18 prípadoch.

Problémy s riadením prístupu (accesa control issues) zodpovedali za väčšinu strát v júli. A to 364 miliónov dolárov. Rugpully, s viac ako 38 nahlásenými prípadmi, spôsobili straty vo výške asi 36 miliónov dolárov. A reentrancy útoky viedli k stratám vo výške asi 78 miliónov dolárov.

Správa tímu De.Fi však obsahovala aj jednu pozitívnu poznámku: Za júl neboli hlásené žiadne exit scams.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: Cointelegraph

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...