Štúdia: Dve tretiny najväčších bánk na svete sú crypto-friendly

Share This Post

Najnovšia štúdia spoločnosti CoinGecko odhaľuje, že obchodovanie s kryptomenami je teraz podporované dvoma tretinami z 30 najväčších bánk po celom svete, pokiaľ ide o spravované aktíva (AUM). Čo ďalšie sa uvádza v nedávnej výskumnej správe?

Štúdia – Kryptomeny získavajú podporu od globálnych bankových gigantov

Kryptomenová spoločnosť CoinGecko nedávno vykonala štúdiu, ktorá priniesla zaujímavé zistenie o postoji bánk ku kryptomenám. Dve tretiny z 30 najväčších svetových bánk, ak sa pozrieme na spravované aktíva (AUM), teraz otvorene podporujú kryptomeny.

K tomu 74 % z celkového počtu 50 najväčších bánk na svete podporuje obchodovanie s kryptomenami v rámci regulovaných búrz. Napriek rastúcej popularite kryptomien žiadna z týchto bánk zatiaľ neprijala maloobchodné obchodovanie s kryptomenami alebo ich nákup priamo z ich vlastných platforiem.

Na opačnom konci spektra sa nachádzajú štyri čínske banky, ktoré patria medzi najväčšie banky nepodporujúce kryptomeny. Tieto finančné inštitúcie držia v rukách aktíva v hodnote 19,87 bilióna amerických dolárov, čo tvorí viac ako 20 % celkového objemu. Obchodovanie a investovanie do kryptomien je v Číne od roku 2021 stále zakázané. Krajina v súčasnej dobe ostro zavádza digitálny jüan, vlastnú digitálnu menu vydanú centrálnou bankou (CBDC).

Podľa výskumnej správy, 50 najväčších bánk na svete spravuje v tomto roku kombinovane aktíva v hodnote 89,37 bilióna amerických dolárov. Spojené štáty americké a Čína tak dominujú na tomto zozname s 19 bankami v TOP 50 podľa AUM.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 29 415 USD podľa KMC.

Záver

AUM je skratka pre “Assets Under Management”, čo v preklade znamená spravované aktíva alebo aktíva pod správou. Čo si o výsledkoch štúdie myslíte vy? Podeľte sa s nami na naše sociálne siete. Celú štúdiu kryptomenovej platformy CoinGecko nájdete pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...