MicroStrategy opäť nakupuje BTC, tentoraz za 14,4 milióna dolárov

Share This Post

Spoločnosť MicroStrategy, známa svojimi veľkými investíciami do najväčšej kryptomeny sveta, oznámila svoj ďalší nákup 420 BTC v hodnote 14,4 milióna amerických dolárov.

Bitcoin a MicroStrategy

MicroStrategy, jedna z najväčších spoločností na svete investujúca do Bitcoinu, oznámila tento týždeň ďalší nákup 420 BTC. Od posledného oznámenia v júni tak spoločnosť zvýšila svoje celkové držby na 152 800 BTC v hodnote 4,46 miliardy amerických dolárov.

Podľa zverejneného výkazu o zárobkoch za druhý štvrťrok tohto roku spoločnosti MicroStrategy bolo 12 800 BTC získaných za priemernú cenu 28 233 dolárov za jeden BTC, čo je pod súčasnou trhovou cenou 29 195 dolárov. Priemerná nákupná cena pre celkové držby BTC spoločnosti však zostáva na 29 672 dolároch, čo je mierne nad trhovou cenou.

Andrew Kang, finančný riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, uviedol, že spoločnosť efektívne získala kapitál prostredníctvom svojho programu akcií na trhu a využila hotovosť z prevádzky na ďalšie zvyšovanie Bitcoinov na svojej bilancii. Kang tiež dodal, že Bitcoin má sľubné pozadie vďaka rastúcemu inštitucionálnemu záujmu.

Spoločnosť MicroStrategy vykázala v druhom štvrťroku tohto roku tržby vo výške 120,4 milióna dolárov, čo je o 1,4 % menej ako v rovnakom období v minulom roku. Prevádzkové náklady však oproti minulému roku klesli o úctyhodných 88,2 %, čo je z veľkej časti vďaka tomu, že spoločnosť utrpela iba stratu 24,1 milióna dolárov na svojich držbách BTC v tomto štvrťroku oproti strate 917,8 milióna dolárov v druhom štvrťroku roku 2022.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 29 286 USD podľa KMC.

Záver

Čo si o nákupoch spoločnosti MicroStrategy myslíte vy? Podeľte sa s nami o svoj názor na naše sociálne siete. Výsledky spoločnosti MicroStrategy za druhý štvrťrok tohto roku nájdete pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...