SEC požiadala Coinbase o odstránenie všetkých kryptomien okrem bitcoinu

Share This Post

Regulátor cenných papierov Spojených štátov údajne požiadal kryptoburzu Coinbase, aby odstránila všetky kryptomeny na svojej platforme okrem bitcoinu.

SEC a Coinbase

Brian Armstrong, generálny riaditeľ burzy, v rozhovore pre Financial Times 31. júla odhalil, že americká Komisia pre cenné papiere (SEC) chcela, aby burza odstránila takmer 250 altcoinov zo svojej platformy, než proti burze podá žalobu.

V tom čase SEC údajne uviedla, že verí, že „každé aktívum iné ako bitcoin je cenným papierom,“ povedal Armstrong. Podľa neho však toto nie je ich výklad zákona, a preto sa regulátora opýtali, ako k tomuto záveru došli. „Nebudeme vám to vysvetľovať, musíte odstrániť všetky aktíva okrem bitcoinov,“ odpovedal regulačný orgán.

Tento výrok sa veľmi podobá názoru, ktorý zastáva predseda SEC Gary Gensler, ktorý vo februárovom rozhovore pre New York Magazine vyhlásil, že „všetko okrem bitcoinu je cenným papierom v kompetencii agentúry”.

Precedens pre kryptopriemysel

Armstrong uviedol, že súhlas s požiadavkou SEC by mohol vytvoriť precedens a v podstate by znamenal koniec kryptopriemyslu v Spojených štátoch.

SEC zažalovala Coinbase na začiatku júna a tvrdila, že funguje ako neregistrovaná burza a pomenovala 13 kryptomien, ktoré Coinbase ponúka ako neregistrované cenné papiere. O niekoľko dní skôr podal regulátor podobnú sťažnosť na Binance.

SEC oznámila Financial Times, že jej vymáhačská divízia nepodáva formálne žiadosti, aby spoločnosti odstránili kryptoaktíva, ale že jej zamestnanci môžu zdieľať svoj názor na to, aké kroky by mohli porušovať zákony o cenných papieroch.

Záver

Dohľad nad krypto priemyslom v USA sa nedostal k žiadnemu regulačnému orgánu.

Legislatíva, ktorá by prevažne odovzdala krypto jurisdikcii CFTC a objasnila úlohu SEC týkajúcu sa kryptomien, prešla poľnohospodárskym výborom snemovne 27. júla a skôr aj výborom snemovných finančných služieb.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...