Kryptoměna LUNA se propadla o více než 95 %!

Share This Post

Cena kryptoměny LUNA společnosti Terra Network dnes stále padá. Za posledních 7 dní, tak token klesl ze své původní hodnoty o více než 95 % na 3,2 USD. Ještě včera večer se však obchodovol za 22 USD.

Stablecoin UST

LUNA, nativní token blockchainu Terra, se 8. května obchodoval za přibližně 65 USD. Ale začal se hroutit, když dolarový stablecoin Terra, UST, ztratil svou fixaci. UST včera klesl pod 0,70 USD a snaží se dostat zpět na paritu s dolarem. Po částečném zotavení na 0,93 USD klesl zpět pod 0,75 USD.

Spolutvůrce společnosti Terra Do Kwon dnes tweetoval, že byl „blízko oznámení plánu obnovy pro $ UST“. Jakýkoli plán obnovy nutně ovlivní i LUNA. UST je navržen tak, aby si zachoval svou hodnotu jednoho dolaru díky složité algoritmické strategii, která zahrnuje spalování UST na ražení LUNA a naopak. Jak hodnota obou spirál klesá, strategie – která podněcuje arbitráž – se rozpadá.

Pád UST obnovil výzvy amerických vládních úředníků k regulaci stablecoinů. „Stabilní coin známý jako Terra USD zažil otřes a jeho hodnota klesla. Myslím, že to jednoduše ilustruje, že se jedná o rychle rostoucí produkt, ale stejně tak jsou velká i rizika“ řekla dnes ministryně financí Janet Yellenová.

Co říka společnost Terra

Podle tweetu zveřejněného přibližně před 15 hodinami Do Kwon ubezpečil své následovníky a držitele UST, že se chystá vydat plán určený k záchraně kryptoměny UST a s největší pravděpodobností i kryptoměny Luna.

Ale i přes velké oznámení je Do Kwonův Twitterový kanál stále prázdný. Zpráva, která následovala po oznámení, byla žádost, aby zůstal silný, protože se blíží k cíli.

Related Posts

Hádka Jeffa Bezosa a prezidenta Joe Bidena ohľadom inflácie – Čo na to kryptokomunita?

Medzi Jeffom Bezosom a americkým prezidentom Bidenom sa rozpútala...

Rusko legalizuje kryptoměny pro platby, říká ministr

Od 1. ledna loňského roku jsou kryptoměny v Rusku...

Analytici si všímajú paralely s marcom 2020, bude to tento rok inak?

Analytici na krypto aj tradičných trhoch zaznamenali niektoré prekvapivé...

Jihokorejští investoři se chystají žalovat Do Kwona za podpod

Jihokorejská právnická firma LKB & Partners se údajně chystá...

Regulačné orgány EÚ využívajú nedávne situácie okolo Terra Luna na presadenie digitálneho eura

Mnohí budú považovať volatilitu vyvolanú útokom na algoritmicky podporovaný...

Do Kwon chce rozdělit blockchain Terra jako součást plánu obnovy

CEO a spoluzakladatel Terraform Labs Do Kwon formálně navrhl...