Čo robia bitcoinové veľryby počas súčasného poklesu ceny BTC

Share This Post

Ďalšie a ďalšie prepady posúvajú tohtoročné low na trhu s bitcoinom opakovane na nižšie hodnoty. Sú za tým veľryby?

Čo robia veľryby

Bitcoin padá. Je to preto, že predávajú veľryby? Nezdá sa.

Ako uviedol web Cryptosrus, podľa údajov o pohyboch na adresách 100 najmajetnejších bitcoinových peňaženiek nie sú za tento pokles zodpovední najväčší hráči na trhu. Bitcoinové veľryby sú aj naďalej vrcholovým predátorom kryptotrhu, aj keď nie tak, ako by ste čakali. Reč je o trpezlivosti.

Iba asi 5 zo 100 najväčších peňaženiek predalo za posledných 24 hodín nejaké BTC. Jedna z nich bola burza, ktorá okamžite odkúpila bitcoiny späť, zatiaľ čo väčšina sa prepadu nijako nezúčastnila.

Hovoríme tu o stovke najväčších bitcoinových peňaženiek, ktoré v súčasnosti držia približne 100 miliárd USD v bitcoine. To je asi 1/6 celkovej trhovej kapitalizácie bitcoinu vo výške cca 600 miliárd dolárov.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Štúdia: Slovinsko je najprívetivejším štátom pre kryptomeny

Zdá sa, že veľkí hráči teraz vyčkávajú

100 najväčších veľrýb vlastní dosť bitcoinov na to, aby pohli trhom. Aktuálne sa nezdá, že by ich to zaujímalo, nech už ide o akýkoľvek spôsob využitia tejto sily.

Môže sa to samozrejme rýchlo zmeniť, aktuálne však najväčšie peňaženky naďalej hodlujú a vo väčšine prípadov nič nerobia. Tvárou v tvár prepadom 7 z týchto adries za posledných 24 hodín (v čase prípravy článku) nakúpilo BTC.

Ako si tieto čísla vyložiť môže byť pomerne mätúce. Je pravda, že väčšina z top 100 peňaženiek zostala nedotknutá, ale predsa len 5 % predávalo a 7 % nakupovalo, a to iba počas 24 hodín.

Na druhej strane sa zdá, že nedávny pokles bol z veľkej časti spôsobený krátkodobými držiteľmi, zatiaľ čo najväčšie veľryby naďalej sedia na drvivej väčšine svojich bitcoinov a vyčkávajú. Dokonca aj tí, ktorí urobili nejaký predaj, majú stále bitcoinové zostatky rádovo v stovkách miliónov dolárov. – Sotva známka stratenej viery v bitcoiny ako celok.

Záver

Zaujímavá informácia, ktorá v tomto článku tiež odznela, hovorí o stovke najväčších bitcoinových peňaženiek ako o majiteľoch 1/6 všetkých jednotiek BTC. Pre niekoho to môže byť o dôvod viac byť bearish, iní sa nechali inšpirovať a zatiaľ zostávajú pokojní.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Skupina, stojaca za kryptomenou Terra, sa posledným nákupom dostala medzi 10 najväčších BTC veľrýb

Related Posts

Hádka Jeffa Bezosa a prezidenta Joe Bidena ohľadom inflácie – Čo na to kryptokomunita?

Medzi Jeffom Bezosom a americkým prezidentom Bidenom sa rozpútala...

Rusko legalizuje kryptoměny pro platby, říká ministr

Od 1. ledna loňského roku jsou kryptoměny v Rusku...

Analytici si všímajú paralely s marcom 2020, bude to tento rok inak?

Analytici na krypto aj tradičných trhoch zaznamenali niektoré prekvapivé...

Jihokorejští investoři se chystají žalovat Do Kwona za podpod

Jihokorejská právnická firma LKB & Partners se údajně chystá...

Regulačné orgány EÚ využívajú nedávne situácie okolo Terra Luna na presadenie digitálneho eura

Mnohí budú považovať volatilitu vyvolanú útokom na algoritmicky podporovaný...

Do Kwon chce rozdělit blockchain Terra jako součást plánu obnovy

CEO a spoluzakladatel Terraform Labs Do Kwon formálně navrhl...