Štúdia: Slovinsko je najprívetivejším štátom pre kryptomeny

Share This Post

Letecká spoločnosť Fast Private Jet (FPJ) pred pár dňami odhalila svoju štúdiu, v ktorej skúmala štáty po celom svete a ich adopciu kryptomien. Výskum ukazuje, že najviac prívetivým národom pre kryptomeny je Slovinsko. Aké ďalšie štáty sú otvorené ku kryptomenám?

Štúdia: Slovinsko crypto-friendly štátom

Podľa štúdie, ktorú uskutočnila letecká spoločnosť Fast Private Jet, je Slovinsko najpriateľskejšou krajinou ku kryptomenám na svete. Štúdia tiež uvádza, že hlavné mesto Ľubľana je v Európe najústretovejšou destináciou pre podniky s digitálnymi aktívami.

Talianska letecká spoločnosť uvádza, že v Slovinsku nájdeme 72 obchodov a 33 športovísk, ktoré prijímajú bitcoiny či ďalšie kryptomeny ako platobný prostriedok. Hlavné mesto v súčasnej dobe hostí viac ako 137 podnikov, ktoré umožňujú platby digitálnymi aktívami. V krajine sa nachádza aj BTC City.

Medzi ďalšie destinácie priateľské ku kryptomenám zaradila letecká spoločnosť vo svojej štúdii napríklad Prahu. Podľa štúdie je v Európe tretím najviac vľúdnym mestom ku kryptomenám španielsky Madrid. V Spojených štátoch amerických zas majú New York, Los Angeles a San Francisco najviac reštaurácií či kaviarní, ktoré prijímajú kryptomeny ako platobnú metódu.

Štúdia ukazuje, že najmenej krypto-priateľskou krajinou vo svete je Čína. Tá v polovici minulého roku presadila na svojom území úplný zákaz kryptomien. Nevľúdne k bitcoinu sú aj Omán, Egypt, Alžírsko, Irak, Tunisko, Maroko či Bangladéš.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 35 929 USD podľa KMC.

Záver

Popularita kryptomien naďalej rastie a s tým rastie aj záujem vlád o digitálne aktíva. Po Salvádore uznala bitcoin ako zákonné platidlo aj Stredoafrická republika. Čo sa týka štúdie, sama spoločnosť FPJ prijíma za svoje služby ako prvá v Taliansku platby v kryptomenách.

Zdroj: cryptopotato.com

Related Posts

Hádka Jeffa Bezosa a prezidenta Joe Bidena ohľadom inflácie – Čo na to kryptokomunita?

Medzi Jeffom Bezosom a americkým prezidentom Bidenom sa rozpútala...

Rusko legalizuje kryptoměny pro platby, říká ministr

Od 1. ledna loňského roku jsou kryptoměny v Rusku...

Analytici si všímajú paralely s marcom 2020, bude to tento rok inak?

Analytici na krypto aj tradičných trhoch zaznamenali niektoré prekvapivé...

Jihokorejští investoři se chystají žalovat Do Kwona za podpod

Jihokorejská právnická firma LKB & Partners se údajně chystá...

Regulačné orgány EÚ využívajú nedávne situácie okolo Terra Luna na presadenie digitálneho eura

Mnohí budú považovať volatilitu vyvolanú útokom na algoritmicky podporovaný...

Do Kwon chce rozdělit blockchain Terra jako součást plánu obnovy

CEO a spoluzakladatel Terraform Labs Do Kwon formálně navrhl...