Které jsou nejziskovější NFT a jak je třeba počítat jejich ziskovost?

Share This Post

Při výpočtu výnosu NFT většina analytiků vypočítává průměrný výnos. Například první CryptoKitties byly prodány v prosinci 2017 za průměrnou cenu 3,24 USD za kus. První den bylo vytvořeno 105 CryptoKitties a různí sběratelé za tyto CryptoKitties utratili celkem 340,63 $ v hodnotě ETH. To představuje průměrnou cenu 3,24 USD za CryptoKitty. V současnosti se CryptoKitties obchodují za průměrnou cenu 256,99 USD. To se rovná průměrné ceně 256,99 USD a průměrné návratnosti sbírky za celou dobu trvání více než 7 800 %.

Která série nezaměnitelných tokenů (NFT) mezi CryptoKitties, CryptoPunks a Bored Ape Yacht Club byla pro investory nejziskovější od roku 2017? A co je důležitější, která z nich byl v roce 2021 nejziskovější?

Nejvíce profitabilní NFT
Nejvíce profitabilní NFT. Zdroj: NonFungible, Cointelegraph Research

Průměrná cena se považuje za nespolehlivou metriku pro odhadování hodnoty sbírky, protože několik prodejů velmi drahých NFT může zkreslit údaje. Například nejdražší „CryptoPunk #7523 COVID Alien“ vytvořený Larva Labs se v červnu 2021 prodal za 11,7 milionu dolarů. To je důvod, proč je návratnost CryptoPunk více než 700 000 % tak vysoká. Několik CryptoPunk se totiž prodalo za miliony dolarů. Úplně první CryptoPunks byly ve skutečnosti rozdány zdarma, takže technicky je návrat CryptoPunks nekonečný. Na tuto analýzu je třeba použít cenu první den, kdy se obchodovaly – tj. 23. června 2017, kdy se 19 CryptoPunks prodalo za celkovou cenu 1 020,3 USD.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Přečti si také – Společnost VISA pečlivě sleduje trh s NFT – věří, že může být přínosem pro malé a střední podniky

Na základě čeho predikovat prodejní cenu NFT?

Namísto toho kanadská koncepční umělkyně a blogerka Kimberly Parker navrhuje, že medián je lepším odrazem toho, kolik lidé skutečně platí za NFT na trhu. A co je důležitější, za kolik mohou umělci rozumně očekávat prodej svých NFT při sběratelství.

Pro výpočet mediánu všech prodejů NFT pro konkrétní kolekci jsou prodejní ceny uvedeny v pořadí od nejnižší po nejvyšší. Medián je prodejní cena přesně uprostřed.

Poslední metrikou, která se často používá k měření návratnosti investic do sbírky NFT, je minimální cena. Minimální cena je nejníže otevřená prodejní cena NFT v rámci kolekce na trhu. Například minimální cena za Bored Ape je v současnosti 38 ETH neboli přibližně 125 000 $ na OpenSea. To znamená, že majitel Bored Ape je ochoten akceptovat 125 000 dolarů za jejich NFT, ale ne méně. Poté, co Visa v srpnu 2021 zaplatila 150 000 dolarů za CryptoPunks, minimální cena této kolekce vzrostla o 280 % na 425 000 dolarů.

Takže kolekce CryptoPunks má od svého vzniku v roce 2017 nejvyšší návratnost pro sběratele. Avšak Bored Ape Yacht Club, který byl spuštěn právě 30. dubna 2021, má v roce 2021 nejvyšší návratnost pro sběratele od začátku roku.

Mohlo by tě zajímat – Elon Musk zesměšnil zastánce Webu3 – nezapomněl ani na sektor NFT

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....