Legendární investor Michael Burry se přidává ke kritice: „FED s inflací nic neudělá!“

Share This Post

Michael Burry, manažer hedgeového fondu, známý předpověděním finanční krize v roce 2008, říká, že Federální rezervní systém (FED) nemá v úmyslu bojovat proti neustále rostoucí inflaci.

FED

Michael Burry je slavný investor a zakladatel investiční firmy Scion Asset Management. Je známý zejména tím, že je prvním investorem, který předvídal a profitoval z hypoteční krize v USA, k níž došlo v letech 2007 až 2010. Je také zobrazen ve filmu „The Big Short“.

Mohlo by tě zajímat: TOP 3 kryptoměny, které vám vydělávají peníze, zatímco spíte – 1. část

Burry se koncem pracovního týdne podělil se svými myšlenkami o současné americké ekonomice, inflaci a zvyšování úrokových sazeb.

Burry ve čtvrtek napsal:

FED nemá v sebemenším úmyslu bojovat proti inflaci. Je stále bohatší a bohatší, je to korporace, která se chová jako všechny ostatní korporace, jde jim jen o zisky.“

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Kritika jde z více stran!

To samé je s kvantitativním uvolňováním. FED neustále vytváří nové peníze, takže může jít na pomoc a financovat fiskální vklad,“ dodal Burry.

Připomínáme, že inflace ve Spojených státech vyskočila v březnu na 40leté maximum, a to konkrétně na 8,5 %. Podle údajů zveřejněných tento týden inflace nevykazovala žádné známky zvrácení. Mnoho lidí se však domnívá, že inflace je mnohem vyšší než uváděné číslo.

Kryptoměnový kritik a milovník zlata Peter Schiff ve čtvrtek také uvedl:

Podle březnové zprávy spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 8,5 %. Spotřebitelské ceny se skládají z cen, které platíme za věci, které se dovážejí, a z věcí, které si sami vyrábíme. Dovozní ceny v březnu meziročně vzrostly o 12,5 % a vývozní ceny o 18,8 %. To je průměrný nárůst o 15,65 %!“

Jedna pozitivní zpráva zde ale je. Jeden z guvernérů Federálního rezervního systému Christopher Waller věří, že inflace již vyvrcholila v březnu. Osobně to vidí tak, že „jsme si už prošli vrcholem a ceny by se dále neměly zvyšovat a začne se to pomaličku vracet.“

Čti dále: Robert Kiyosaki v rozhovoru varoval, že rostoucí inflace finančně zničí 50 % populace USA!

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...